Yüzünüzdeki İstenmeyen Benlerden Kurtulmak İçin Estetik Yöntemler

Benler; melanosit olarak adlandırılan ve deriye rengini veren pigment üreten hücrelerin kümeleşmesi sonucu ortaya çıkan oluşumlara denilmektedir. Hemen hemen herkesin vücudunun çeşitli yerlerinde ben bulunmaktadır. Kimi zaman doğuştan olan ve genetik yapıyla ilgili olduğu belirlenen benler, bazen sonradan da oluşabilmektedir.

Benlerin bazıları büyük ve koyu renkli olurken bazıları ise çok daha küçük ve açık renkte olabilirler. Deri renginde pembe, kırmızı, açık kahve ya da siyah renkte olduğu gibi, bazen çıkıntılı, yuvarlak ya da düz şekillerde olabilir. Kimi zaman açık renk ve küçük benler insanları rahatsız etmez. Ancak vücudumuzun ilk dikkat çeken bölgesi olan yüzdeki benleri aldırma zorunlu hale gelebilir.

İşte bu gibi durumlarda bazen cerrahi müdahale gerekebilir. Ya da farklı estetik yöntemlerle bu sorundan tamamen kurtulmak mümkün olabilir.

Benler Ne Zaman Aldırılmalıdır?

İnsanlarla iletişimde görsel olarak il dikkat edilen yer yüzdür. Bu nedenle, yüzün bakımlı, canlı ve ben ya da sivilce gibi güzelliğini bozacak şeylerden arınmış olması gerekmektedir. Özellikle büyük ve koyu renkli benlerin yüzde bulunması birçok kişiyi rahatsız edebilmekte ve ben aldırma zorunlu hale gelebilmektedir.

Yüzdeki benler, kişiyi sosyal hayattan soyutlayacak kadar kişileri olumsuz etkiliyorsa ve büyüme olayı ile birlikte cilt kanseri riski taşıyorsa en kısa zamanda alınması gerekmektedir.

Ben Aldırma Yöntemleri

Benlerin alınması için farklı yöntemler vardır. Bunlar, beni dondurarak alma,  yakma, traşlama, cerrahi olarak çıkartılması ve lazerle alma yöntemidir. Homojen yapısından uzak ve kişilere estetik ya da sağlık açısından rahatsız eden benler;  uzman cerrahlar tarafından yapılan ben aldırma ameliyatı ile risksiz ve olumlu sonuçlar veren bir yöntemdir. Operasyon lokal anestezi ile yapılır ve hastanın yapısına bağlı olarak iyileşmektedir.

Plastik cerrahi ben aldırma sonrası hiç iz kalmaması tamamen uygulayan plastik cerrahın uzmanlığıyla alakalıdır. Bu tarz ameliyatlar, ben dondurma, yakma ve traşlamadan daha az tehlikelidir.

Ancak en fazla tercih edilen ise, lazerle ben aldırma yöntemidir. Cerrahi yönteme ve diğerlerine göre çok daha az risk taşıyan lazer yöntemi, daha kısa zamanda yapılması, hastanın daha az ağrı hissi yaşayarak en kısa sürede iyileşmesine olanak sağladığı için tercih sebebidir. Ben aldırma fiyatları ise, kliniğe göre değişiklikler göstermektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL