Yüze Yağ Enjeksiyonu nedir?

Plastik Cerrahinin ilgi çekici gelişmeleri arasında yer alan operasyonlardan biri yüze yağ enjeksiyonu olarak ifade edilmektedir. Bu uygulama ile yüze yağ verilerek kök hücreler değişime uğramakta ve kolajen sentezleyerek cildin gençleşmesini sağlamaktadır.

Yüze Yağ Enjeksiyonu

Vücudun en önemli bölgesi olan yüze dolgu amaçlı yağ verilmesi kök hücrelerini değişime uğratmaktadır. Fibroblastlara dönüşerek kolajen sentezleyen ve cildin gençleşmesini sağlayan yağ dokusuyla hücreler belirli işlemlerden geçirilerek saflaştırılmaktadır. Yağ enjeksiyonu kök hücrelerini estetik ve onarım açısından oldukça iyi noktalara getirmektedir.

Yüze yağ enjeksiyonları kimlere yapılır?

Yaşın ilerlemesi ile birlikte yüzde meydana gelen en belirgin değişiklik yumuşak doku kaybıdır. Özellikle göz, orta yüz bölgesinde durum belirgindir. Yanı sıra cilt dokusunun zayıflaması, incelmesi yıpranmış cilt sorunlarını ortaya çıkarmaktadır. Orta yaşı geçen kişilerde yüz estetiği mutlaka gerekmektedir. Yağ enjeksiyonu ile yüz kırışıklık sorunları tamamen yok olmaktadır.

Yüzde hangi bölgelere enjeksiyon yapılır?

Yüzde en çok yağ enjeksiyonu yapılan bölgelere bakıldığında bunların göz çevresi, üst göz kapakları, orta yüz bölgesi, elmacık kemiklerinin üstleri, gözyaşı olukları, çene ucu, alt çene kemiği, Marionette çizgileri şeklindedir.

Yüze Yağ Enjeksiyonunun etkileri nelerdir?

Yüze yağ enjeksiyonunun bilinen iki etkisi bulunmaktadır. Birinci dolgu etkisi iken; ikincisi ise yenileyici etkidir. Yüz estetiği sağladığı etki ile yüz konturunu değiştirir, derin çizgileri doldurur. Elmacık kemikleri, dudaklar, çene konturu da bu etki ile düzeltilir. Kaş kenarları belirginleştirilirken göz çevresi de doldurulmaktadır. Yenileyici etki ile kolajen sentezi artar ve gençleşme, tazelenme meydana gelir. Cildin dolgunlaşması, nemlenmesi, kırışıklık ve lekelerin azalması sağlanır.

Yüze Yağ Enjeksiyonu nasıl yapılır?

Vücudun herhangi bir yerinden enjektörler yardımıyla alınan yağ dokuları süzülerek saflaştırılmaktadır. Yüz germe operasyonundan farklı olarak ince olan kanüller yüze enjekte edilerek uygulanmaktadır.

Yüze yağ enjeksiyonları ağrılı mıdır?

Yüze uygulanan yağ enjeksiyonları ağrılı değildir ancak sonrasında gerçekleşen şişlik ve morluklar rahatsızlık duyulmasına neden olmaktadır. Estetik yüz germe uygulamalarında sorunlar sonradan ortaya çıkmaktadır.

Yüze yağ enjeksiyonları sonrasında neler yaşanır?

Hastalar genelde aynı gün evlerine gönderilmektedir. Plastik Cerrahi ameliyatsız yüz germe işlemi olduğu için ortalama 3 gün şişlik ve morarma görülmektedir. Bu durumu gidermek için mutlaka buz uygulaması yapılmaktadır. Estetik bir görünüme kavuşması için biraz zaman geçmesi gerekmektedir.

Yüze yağ enjeksiyonlarının sonucu kalıcı mıdır?

Uygulanacak olan Yüze yağ enjeksiyon uygulamaları doğru tekniklerle alınarak uygulandığında kalıcılık oranında artış meydana gelir. Yüz germe ameliyatı olmadan yüzün dolgunlaşması sağlanabilmektedir. Göz çevresinde verilen yağın tamamı kalabilmektedir. Ancak dudaklarda kayıp oranı yüksektir. Yağ enjeksiyon oranları bu bölgede kalıcı olmaktadır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL