Yüze Yağ Enjeksiyonu kalıcı mıdır?

Plastik cerrahide son zamanlarda çeşitli gelişmeler yaşanmakta. En ilgi çekici gelişmelerinden biri olan yüze yağ enjeksiyonu, sadece dolgu amaçlı değildir. Bir sadece yüzü dolgun göstermek için yapılan yağ dokusunun aslında erişkin kök hücreler açısından vücuttaki en zengin kaynaklar olduğu belirlendi. Kök hücreler, enjekte edildikleri yerdeki eksik olan hücrelerin tipine dönüşebilmektedir.

Eksik yerde onarım yaptığından kök hücre bakımından zengin olması oldukça değerlidir. Yağ enjeksiyonu yapıldığında içeriğindeki kök hücreleri değişime uğrayıp cildin gençleşmesine ve canlanmasına yardımcı olmaktadır. Kişiden alınan yağ hücreleri belli işlemlerden geçirilir. İşlemlerle saflaştırılan kök hücreler orantılı olarak artırılır. Yağ hücreleri yüz dışında bacak, meme, kalça estetiğinde kullanılmaktadır. Doku eksikliği olan her yerde kullanılarak eksik kısım tamamlanır.

Yağ Enjeksiyonu En Fazla Yapıldığı Bölgeler?

Son zamanlarda yoğun olarak duyulan yağ enjeksiyonu sadece yüz estetiğinde kullanılmaz. İyileşmeyen yaraların tedavisinde, radyoterapi görmüş ve yıpranmış ciltlerde de başarılı sonuçlar vermektedir. Yağ dokularındaki kök hücreleri hem estetikte hem onarım cerrahisinde kullanılır. Yağ enjeksiyonun en fazla kullanıldığı bölge yüzdür. Yüz Estetiği için önemli bir işlemdir.

Ağız kenarındaki derin kırışıklıkları yok etmek, dudakları kalınlaştırmak, alt çeneyi dolgu yaparak biraz büyütmek, elmacık kemikleri dolgunlaştırmak için uygulanır. Yüz yağ enjeksiyonu fiyatları uygulandığı bölgeye, uygulama şartlarına, uygulamada kullanılan ekipmanlara ve uygulamayı yapan uzman doktora göre değişmektedir. Elmacık kemiklerini belirginleştirmek için yapılan yağ enjeksiyonu ile ağız kenarındaki kırışıklıkları yok etmek için yapılan uygulama aynı fiyat olmayacaktır.

Yağ Enjeksiyonu Kalıcı Bir Yöntem midir?

Elmacık kemiklerini belirginleştirmek için yapılacak uygulamadan önce prova yapılmaktadır. Sonucun tatmin edici olması için yapılan provanın sonucuna göre implant uygulanması gerekebilir. Uygun teknikler kullanılarak yapıldığında yağ enjeksiyonu kalıcı bir yöntemdir. Hastadan alınan yağ saflaştırıldıktan sonra enjekte edilir. Kişinin durumuna göre ortalama %30 ile %70 arasında kalıcılık elde edilir.

%30 seviyelerine düşme nedeni yanlış tekniklerin uygulanması veya enjekte edilen bölgedeki kan damarlarından kaynaklanır. Yüze yağ enjeksiyonu yaptıranlar sigara içiyorsa yağ tutumu azalır. Kişisel nedenlerin yanında uygun tekniklerin doğru şekilde uygulanması oranı %70’lere çıkarır. Uzman doktorlar, enjekteden belli bir süre sonra hastasını kontrole çağırır. Yeterli volüm sağlanmasıysa yeniden yağ enjekte ederler.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL