Yüze Yağ Enjeksiyonu İle Yüz Estetiği Çözümleri

Yüzümüzde zamanla kırışıklıklar, göz altı ve şakak bölgelerinde çökmeler veya istenmeyen yara izleri oluşabilmektedir. Bunun yanında burun, dudak ve çenelerimizin yapılarının daha çekici olmasını da isteriz. Yüzde bulunan kırışıklıklar, yara izleri gibi etkenlerin kapatılması için yapılan yüzün şekillendirmesi işlemine yüz estetiği denilmektedir. Yüzümüzde dolgunlaştırmak istediğimiz bölgelere yağ enjeksiyonu ile yapılan tedavi yöntemi de yüze yağ enjeksiyonu olarak tanımlanmaktadır.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Uygulanabilecek Bölgeler

Yüze yağ enjeksiyonu ile;

  • Kırışıklıkların giderilmesi,
  • Yanakların dolgunlaştırılması ve belirgin hale getirilmesi,
  • Burun şekilsizliklerinin giderilmesi,
  • Göz altı problemlerinin giderilmesi
  • Dudakların kalınlaştırılması,
  • Şakakların çökmesi sorununun çözümlenmesi,
  • Çenenin istenen şekle getirilmesi,
  • Yara izlerini kapatılması gibi uygulamalarda yüz estetiği operasyonları yapılmaktadır.

Yüze yağ enjeksiyonu uygulamaları hastanın talebine göre 1 yıla kadar etkisini gösteren geçici dolgu ve uzun süre etkili olacak kalıcı dolgu olarak gerçekleştirilmektedir.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Uygulaması

Yüzümüze yapılacak olan yağ enjeksiyonu operasyonu için gerekli olan yağ vücudumuzun karın ve bel gibi bölgelerinden liposuction (yağ aldırma) işlemiyle yağın alınması ile başlamaktadır. Alınan yağ temizleme işleminden geçirilerek yüze nakledilmeye uygun hale getirilir. Yüze yağ enjeksiyonunun kalitesini ve kalıcı olmasını yağın hazırlanmasında kullanılan özel teknikler etkilediği için bu aşama oldukça önemlidir.

Yüze yağ enjeksiyonu uygulaması öncesinde herhangi bir işlem gerektirmemektedir. Operasyonu geçirecek olan kişinin alerjisinin olmaması yeterlidir. Sonrasında muayeneler ile uygulamanın gerçekleştirileceği bölge ve enjekte edilecek yağ miktarı belirlenir. Uygulamanın yapılacağı bölge operasyon sırasında lokal olarak uyuşturulur ve işlem gerçekleştirilir. Yüze yağ enjeksiyonu uygulamaları genellikle 30 ile 60 dakika arasında tamamlanmaktadır.

Yüze yağ enjeksiyonu işlemi sonrası hasta 2 saat içinde evine dönebilir, iş ve sosyal hayatına devam edebilir. İşlemden sonra oluşan ödemin 1-2 günde geçmesi nedeniyle bu sürede istirahat edilmesi tavsiye edilir.

Kimler Yüze Yağ Enjeksiyonu Operasyonu Yaptırabilir?

Yazımızın başında belirtilen yüze yağ enjeksiyonu uygulama alanları ile ilgili bölgelerde sorunları olanlar veya daha güzel bir yüze sahip olmak isteyenler için hamile ve yeni doğum yapmış kadınlar dışında herkes için uygulanabilir bir yöntemdir. Ayrıca 18 yaşının altında olanlara önerilmemektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL