Yüz Germe ile Gençleşin

Yüz vücutta yaşlanmayı en çok belli eden bölgelerden biridir. Yaşlılık izlerinin silinmesi ve daha genç ve gergin bir yüze sahip olmak için uygulanan yöntemlerden biri yüz germedir. Yüz germe operasyonlarında, yüz kemiğinin ne kadar eridiğinden, yüzdeki yağ oranına ve cildin sarkma miktarına kadar pek çok etken bir bütün olarak ele alınır.

Yüz Germe Ameliyatı Ne Zaman Gerekir?

Alınan yaşlarla birlikte estetik müdahaleler artmaktadır. Cerrahi olmayan işlemlerle 50’li yaşlara kadar genç görünmek mümkün. Ancak bu yaştan sonrasında yüzde ciddi sarmalar görüleceğinden yüz germe ameliyatı önemli bir çözüm olarak karşımıza çıkar.

Yüz Germe Ameliyatında Ne Yapıyoruz?

Yüz gereme ameliyatında yüzün kas, sinir ve yağ dokusunu oluşturan Smass denilen yapıya müdahale edilerek sarkmalar düzeltilir ve sarkan deri uygun ölçülerde alınır. Deri alımı ve yer değiştiren yağların uygun bölgelere yerleştirilmesi, fazla olanların alınması da ameliyat esnasında gerçekleşir.

Yüz Germe Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüz germe ameliyatına girmeden önce, bitki çayı, E vitamin ve aspirin gibi kanamayı arttırma ihtimali olan maddelerden uzak durulmalıdır. Yara iyileşmesini geciktiren sigaranın kullanımı da ameliyata girmeden üç hafta öncesinde bırakılmalıdır.

Yüz Germe Ameliyatının Ayrıntıları Nelerdir?

Derinin fazlalık kısımlarını uzaklaştıran ve yüz estetiği için kullanılan ameliyat, genel anestezi ile yapılmaktadır. Aynı anda, boyun germe ile göz kapağı estetiği de yapılabilmektedir. Yoğun bir ameliyat olduğundan süre 4 ile 7 saat arasında farklılık gösterir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Belirgin İz Kalır Mı?

Operasyonun ardından iz kalması kaçınılmaz bir durumdur. Cerrahlar genellikle bu izlerin kolay görülmeyecek yerlerde olmasına özen gösterirler. Kesik izi, tamamen iyileşmenin ardından belirginliğini kaybeder ve kulak arkasında olan iz saçlarla kolayca saklanabilmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ameliyatın ardından yüzde ödem oluşmaması için flaster uygulanmaktadır. Ameliyattan yaklaşık 1 hafta sonra da bu flasterler çıkarılır. Plastik cerrahi sonrasında oluşabilecek gözlerde çekiklik ve ödem 2-3 hafta sonra büsbütün yok olmaktadır. Bu süreçte kişi stresli ve yorucu işlerden kesinlikle uzak durmalıdır.

Yüz Germe Ameliyatı Etkinliğini Arttırmak İçin Başka Neler Yapılabilir?

Ameliyatı takip eden 3 hafta sonra başlayacak 4-6 seanslık yüz mezoterapisi ile kimyasal peeling yaptırılarak deriye canlılık kazandırılabilir. Dudaklara ve ağız çevresine dolgu işlemi yapılarak bölgedeki çizgiler azaltılabilir. Alın ve göz çevresine Botox yaptırılarak bakışlar canlandırılabilir.

Yüz Germe Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Kanama, kötü iz kalması, enfeksiyon, saç kaybı ve sinir hasarı, yüz gerdirme operasyonlarının riskleri arasındadır.

Tekrar Yüz Germe Ameliyatı Olmam Gerekir Mi?

Yüz germe ameliyatı yaşlanmayı durdurmaz. Doğal süreç devam edeceğinden yüz tekrar deforme olup yeni bir işleme ihtiyaç duyabilir.

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları

Yüz tipi, ek müdahale yapılıp yapılmayacağı, sarkma şiddeti gibi durumlar yüz germe fiyatları bakımından belirleyici olacağından net bir rakam vermek mümkün değildir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL