Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Yaş ilerledikçe yüzün zamanla yağ dokusunu kaybetmesiyle kırışıklık, deformasyon, lekeler ya da sarkmalar oluşmaya başlar. Yapılan estetik müdahaleler sonucunda yüzde oluşan sarkma, deformasyon ve kırışıklardan kurtulabilirsiniz. Yüz estetiği; yüzde gevşeyen veya sarkmış olan yüz derisinin fazlalıklarının alınmasıdır. Yapılacak ameliyat daha genç görünmenizi sağlar. Yüz estetiği denince yüz germe ilk akla gelmektedir.

Yüz(cilt) germe ameliyatı tıp terminolojindeki karşılığı ritidektomi olan yüzde oluşan kırışıklıkların, sarkmaların germe ve asma yöntemiyle giderilmesidir. Yüz ve boyun bölgesinde kırışıklık ve sarkma sorunu yaşayan kadın, erkekler fark etmeksizin herkese uygulanabilmektedir. Bu işlem genellikle 40 yaşın üzerindeki kişilere uygulanmaktadır. Fakat bazı özel durumlarda bu müdahale daha genç kişilerde yapılmaktadır. Yüz germe ameliyatıyla birlikte aynı anda burun estetiği de yapılabilmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Çeşitleri

Yüz germe dışında yüz estetiği yöntemleri de bulunmaktadır.  Herkes cildinin her zaman kusursuz görünmesi ister. Ancak yaş ilerledikçe ciltte bozulmalar başlar. Cilt gençleştirme işlemiyle cildiniz kusursuz görünmesi sağlanmaktadır. Lazerle, botoks ile cilt gençleştirme yöntemleri vardır. Bunun dışında birçok yöntem daha bulunmaktadır. Yapısı bozulan cilt tabakası kaldırılarak daha genç bir görünüme sahip olunabilmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Tedavi Süreci

Yüz gerdirme ameliyatı lokal ya da genel anestezi altında yapılmaktadır. Yüz gerdirme ameliyatı 3-10 saat arasında sürmektedir. Hasta ameliyattan sonra hastanede 1 gece kalmaktadır. Ameliyattan sonra yüzde şişlik, morarmalar olacaktır.  Müdahaleden sonra yüz sarılır ve sonra çıkarılır. Bir hafta içinde hepsi geçecektir. Atılan dikişler 5 gün sonra alınır ve eski hayatına geri dönebilir. Hasta yüzüne direk gün ışığı gelmesinden kaçınmalıdır. Ayrıca ağır egzersizlerde yapmaması gerekmektedir. Cilt germe işlemi yapılan kişi herhangi bir darbe gelmemesi için çok dikkatli olunmalıdır.

Kadınlarda Yüz Germe Ameliyatı

Kadınlarda yüz germe işlemi bir ameliyatla yapılmaktadır. Gelişen teknolojiyle yüz gerdirme müdahaleleri ameliyatsız da yapılabilmektedir. Yüz gerdirme işlemini yaptırmak için iyice yaşlanılması gerekmektedir. Çünkü sarkmaların, kırışıklara ameliyatsız yüz germe ile çözüm bulunabilmektedir. Ameliyatsız yüz germe herhangi bir cerrahi işlem olmadan yüzdeki sarkma ve kırışıklıkların giderilmesini sağlamaktadır.

Erkeklerde Yüz Germe Ameliyatı

Tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de yüz gerdirme operasyonları yapılabilmektedir. Gelişen teknolojiler sayesinde erkeklerin de cilt yapısına uygun olacak şekilde yüz bölgesinde gençleştirici etkisi ortaya çıkacak operasyonların yapılması mümkün olmaktadır.

Yüz Germe Ameliyatı Seans Sayısı

Günümüz itibariyle cilt germe ya da yüz germe operasyonlarının tek seansta başarılı bir şekilde tamamlandığı biliniyor. Bu kapsamda ortalama 1 saat süren bir operasyon neticesinde; yüz germe ameliyatı tamamlanıyor. Hastanın hastanede kalma süresi 1 gün olurken; 1 hafta sonra da hasta günlük hayatına devam edebiliyor.

Yüz Germe Ameliyatı Öncesi Hazırlık

Oldukça ciddi bir ameliyat sürecini içerisinde alan yüz germe operasyon öncesinde; makyaj ve saç boyası kullanımına bir sınırlama getirilmesi şarttır. Kan değerleri üzerinde etkili olan bir ilaç kullanıyorsanız; bu durumun doktorunuza bildirmelisiniz.

Yüz Germe Sonrası Uyarılar

Ameliyat sonrasında yüzde bir iz kalmaması için son derece titiz davranmak şarttır. Yüz germe operasyonu sonrasında kimyasal içerikli sabunlar asla kullanılmamalıdır. Saç tararken özenli davranmak şarttır. Dikişler alındıktan sonraki 6 ay içerisinde de güneş kremi kullanılmamalıdır.

Sık Sorulan Sorular

  1. Yüz Germe Ameliyatı Sonrasında Şişlik Oluşur Mu?

Operasyon sonrasında küçük çaplı şişliklerin oluşması olağandır. Ancak bu şişlikler bir hafta içerisinde yok olurlar.

  1. Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemlerinden Daha Mı Etkili?

Özellikle genç hastalarda ameliyatsız yöntemlerin daha etkili olduğunu belirtmek mümkün olmaktadır.

  1. Yüz Germe Ameliyatı Hangi Doktorlar tarafından yapılır?

Plastik cerrahlar yüz germe ameliyatını yapabilirler.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL