Yüz Estetiği nasıl yapılır 7 Yüz Estetiği

Estetikte kullanılan yöntemler tıbbın ve teknolojinin ilerlemesiyle birlikte çeşitlenmiştir. Günümüzde yüz estetiği için ameliyatlı ve ameliyatsız çok sayıda uygulama bulunmaktadır. Ameliyatsız işlemlerde, dolgu, botoks, lazer, radiofrekans gibi cihazlar kullanılmaktadır. Bu tür cihazlar kullanılarak 50’lili yaşlara kadar cildin daha canlı ve parlak görünmesi sağlanabilir. Canlılığın devam edebilmesi için işlemlerin belli aralıklarla tekrarlanması gerekir.

50’lili yaşlardan sonra artık ne kadar müdahale edilirse edilsin ciltte sarkmalar görülür. Sarkmaların yok edilebilmesi, kırışıklıkların kaybolması için yüz gerdirme yapılmalıdır. 50 yaşından sonrası için gerdirme işlemi kaçınılmaz hale gelir. Özellikle, kulak önünde biriken deri kıvrımları, boyun bölgesindeki derideki sarkmalar ve kırışıklıklar, çenedeki çizginin derinleşmesi hoş görünmeyecektir.

Yüz Gerdirme Ameliyatının Yapılması

Yüz, birçok bölgeden oluşan bir bütündür. Alın, çene, kulak, boyun gibi bölgelerin hepsi yüzün içine girer. Bütün bölgeler uyum içerisinde ve birbirini tamamladığı zaman hoş ve güzel görünür. Aslında insanlar gençken her şey uyumludur. Yıllar geçtikçe uyum bozulmaya başlar. Yüz germe ameliyatı aranılan uyum yakalanır.

Yüzde sinir, yağ ve kas dokularını oluşturan smass denilen yapılar vardır. Yüzün gergin görünmesi için bu yapı asılır. Asılan yapılar yüzdeki sarkmaları, bollukları düzeltir. Uygun ölçüde deri alınarak yüzün cildi daha gergin ve daha pürüzsüz görünür. Gerdirme ameliyatında alt ve üst göz kapaklarındaki yaşlılık belirtileri de düzeltilebilir. Ameliyat sırasında ciltteki fazla deri alınır ve yağların yeri değiştirilir. Boyun bölgesinde meydana gelen sarkmalar da germe ameliyatı ile alınarak sarkma ortadan kaldırılır. Fazla kilolu olan kişilerde yağ alınması ve arkasından kalan derinin alınması da yüz germe ameliyatıyla gerçekleştirilir.

Yüz Estetiği İşlemlerinden önce ve Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüz estetiği ameliyatı öncesinde kanamayı artıran aspirin, bitki çayı gibi unsurlardan uzak durulmalıdır. Yüz ameliyatı iyileşme süresini sigara geciktirir. Daha çabuk ayağa kalkmak isteyenler sigaradan uzak durmalıdır. Sigara kullanımına ameliyattan en az 3 hafta önce son verilmelidir. Saç boyama ameliyattan sonra yaptırılamaz. 1 hafta öncesinde boya yaptırılabilir. Saçların uzun olması ameliyat pansuman yerlerini örtmek için iyi olacaktır.

Ameliyat olan kişi operasyondan 2 gün sonra banyo yapabilir. Birkaç hafta yüzde hissizlik olabilir fakat bu durum geçicidir. Makyaj mümkünse yapılmamalı yapılacaksa nazik davranılmalıdır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL