Yüz Estetiği Fiyatları 2020 İçin Ne Kadar Oldu?

Yaşın etkilerinin ilk olarak görüldüğü yer yüzdür. Zamanla, yüz bölgesinde sarkmalar ve deformasyonlar meydana gelir. Bu sarkmalar özellikle kulağın ön kısmında meydana gelmekle beraber çene kısmında ve yanak bölümünde görülür. Yüz gerdirme ameliyatı ile meydana gelen bu sarkmalar ortadan kaldırılabilir. Böylelikle daha gergin bir görünüm elde edilir ve yaşın vermiş olduğu etki ortadan kaldırılır. Yüz germe ameliyatı sayesinde daha genç bir görünüm sağlanabilir. Kişinin sarkma durumuna bağlı olarak ve yaptırmak istediği bölgeye bağlı fiyatlar değişmektedir.

Yüz Estetiği Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

İşlemin uygulanabilmesi için ilk olarak kişiye genel anestezi yapılır. Yüz estetiği ameliyatının diğer aşaması ise sarkan deri kulağın tam üzerinden aşağıya doğru kesilmesi işlemidir. Sarkma görülen kısma askı tekniği uygulanır. Bu kısım yumuşak dokuya sahiptir ve yüz kaslarını içerir. Buradaki yumuşak dokuya özel dikişler atılarak yukarıya doğru çekme sağlanır ve fazla kısımlar alınır. Eğer kişide ağız bölümünde kırışıklığa sebep olan kısma da müdahale edilir. Bu tarz ameliyatlar kombine şekilde yapılır ve sarkık görünüme sebep olan her kısım düzeltilir. Eğer birden fazla yer var ise ameliyat süresi buna bağlı olarak değişir. Ortalama 4 ile 7 saat arası sürer ameliyat. Kişi ameliyat süresince genel anestezi aldığından herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez.

Yüz Estetiği Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Ameliyat esnasında kişiye diren takılır. Ameliyattan bir ya da iki gün sonra ise bu diren çıkarılır. Kişi ameliyattan sonra durumuna bağlı olarak 2 gün hastanede kalır. Yüz ameliyatı geçiren kişinin iyileşme sürecine bağlı olarak ortalama bir hafta sonrasında yüz ve göz kapağı bölgesindeki dikişleri alınır. Yine ortalama 10 gün sonra ise saçlı deride bulunan dikişleri alınır. Kişi ameliyat olduktan sonra yaklaşık 3 gün boyunca yüz kısmını su ile temas ettirmemelidir. Ayrıca kozmetik malzeme kullanmamalıdır. İyileşmeyi etkilememesi açısından alkol almamalıdır. Ortalama 6 ay boyunca ise güneşe direk maruz kalmamalı ve koruyucu kremler kullanmalıdır. Bu kurallara uyulduğu takdirde çok kısa bir sürede iyileşme sağlanacaktır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL