Yüz Estetiği çeşitleri ve Yüz Estetiği operasyonu

Sarkma, kırışma ve pürüzlü görünme gibi olumsuzlukların ortaya çıkmasıyla birlikte yüz estetiği operasyonları yapılır. Yapılan operasyonlar ve yöntemler sayesinde ciltte görülen olumsuzluklar yok edilerek cildin daha genç görünmesi sağlanır. Yüz üzerinde yapılan bütün işlemler ve operasyonlar genel olarak yüz ameliyatı olarak anılsa da aslında bazıları ameliyatlıdır. Günümüzde yüze uygulanan yöntemlerin büyük bir kısmı ameliyatsızdır.

İnsan yaşlandığında istese de istemese da cildinde farklılıklar olacaktır. 45 yaşından sonra olumsuzluklar daha fazla artar. Artan olumsuzluklar hanımları ve beyleri yüz estetiğine yönlendirir. 30’lu yaşlara gelenler ciltlerinde bazı farklılıkları gözlemlemeye başlar. Fakat çok bariz olmadığından önemsemez. 40’lı yaşlar artık önemsenip tedbirlerin alınması gereken yaşlardır. Yüz ameliyatı, yüz estetiği olumsuzlukları ortadan kaldırmaya yönelik uygulanır.

Alın Germe ve Kaş Kaldırma

Daha genç, pürüzsüz ve güzel görünmek isteyenlere çeşitli yüz gerdirme yöntemleri uygulanmaktadır. Yüzün çeşitli bölgelerine germe işlemi yapılmaktadır. Alın en fazla gerdirilen bölgedir. Yaşlandıkça alın çizgileri daha belirgin olmaya başlar. Belirginleşen çizgiler dışarıdan bariz olarak görülmeye başlayınca 1 veya en fazla 2 saat süren operasyonla alın germe işlemi yapılarak sorundan kurtulmak mümkün olur.

Kadın erkek herkese yapılan uygulamalardan biri de kaş kaldırmadır. Kaşlar, yüze sert ve yumuşak bir görünüm vermektedir. Kaşların aşağı doğru sarkması sinirli ve yorgun bir ifade vermektedir. Tatlı ve daha güzel bir ifade için kaşlar kaldırılır. Üç boyutlu sistemler kullanılarak kişiye en uygun kaş tarzı belirlenir. Tasarlamalar sonunda yapılan işlem oldukça kısa sürmektedir.

Dudak ve Kulak Estetiği

Yüzün tamamında bulunan kırışıkların giderilmesi için yüz gerdirme yapılmaktadır. Estetik cerrahların 3 boyutlu sistemler sayesinde yüzün nasıl görüneceği belirlenir. Belirlenen tasarımlar neticesinde işlem gerçekleştirilir. Alın gerdirme ile karıştırılmamalıdır. İnsanların yüzlerinde en fazla dikkat çeken bölge dudaklarıdır. Yüz dolgusu, dudak dolgusu bayanların en fazla tercih ettikleri uygulamalardır. Dudak dolgunlaştırmak için kullanılan çok çeşitli yöntemler bulunur. Hangi yöntemin kullanılacağı hasta ve doktorun ortak kararıyla netleşir.

Yüzün sınırlarına giren bir organ da kulaktır. Kulak şekilleri herkesin farklıdır. Kepçe kulak gibi insanların kendilerini rahatsız hissettikleri bazı durumlar vardır. Bu durumlara bazı insanlar yapıştırma gibi ilkel yöntemlerle çara bulmaya çalışırlar. Oysaki kulak estetiği kesin ve kalıcı çözüm sunmaktadır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL