Yüz Estetiği Ameliyatı Riskli midir?

Yüz estetiği ameliyatı, yüzde oluşan yaşlanmaya bağlı sarkmalar ve kırışıklıkları germe ve asma yöntemiyle gidermeye yarayan cerrahi işlemdir. Yaşlanma ile beraber doğal olarak yüz bölgesinde sarkmalar ve kırışmalar meydana gelmektedir. Çevresel ve genetik faktörlere göre farklılık gösterse de her insanda belli bir zaman içinde yaşlanma etkileri gözlenir. Yüz estetiği çeşitleri kişinin durumuna göre farklılık göstermektedir. Ameliyatsız yüz germe ve ameliyatlı yüz germe seçenekleri mevcuttur. Yüz estetiği ameliyatında da tüm ameliyatlarda olduğu gibi belirli riskler vardır. Ameliyatlarda görülen kanama riski yüz estetiği ameliyatında da mevcuttur. Bu riskin en aza düşmesi için gerekli işlemler yapılmaktadır. Yüz estetiği ameliyatında ameliyattan önce ve sonra bir süre hastanın sigara içmemesi gerekmektedir.

Yüz Estetiği Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Yüz estetiği ameliyatını yüz ve boyun bölgelerinde sarkma ve kırışıklık gibi sorunları olan erkek ve kadınlar yaptırabilir. Bu ameliyat genellikle 40 yaş ve üzeri insanlara yapılmaktadır. Gerekli görülen durumlarda ise daha alt yaş grubu kişilere de yüz estetiği ameliyatı yapılabilmektedir. Burun, kaş kaldırma, alın düzeltme ve göz kapağına uygulanan estetik ameliyatlar, yüz germe estetiği ile birlikte yapılabilir. Erkek yüz estetiği ve kadın yüz estetiği duruma göre farklılıklar gösterebilir. Yüz estetik ameliyatı çeşitli hastanelerde yapılabilmektedir. Kişinin seçeceği hastane kişiye, yüz estetiği fiyatları hakkında bilgi vermektedir.  Kişinin yüzünün ne kadar gerileceği ve ne gibi işlemler yapılacağı yüz estetiği fiyatlarını belirlemektedir.

Yüz Estetiği Ameliyatında Ne Yapılıyor?

Estetik ameliyatlar içinde yüz germe ameliyatı, en fazla değişimi yapan ameliyat olarak bilinir. Yüz gerdirme ve yüz zayıflatma gibi taleplerle başvuran hastalara çeşitli bilgiler verilerek ameliyata hazırlanıyor.  Yüz estetik ameliyatı farklı yöntemle ile yapılabilmektedir. Yöntem seçimi hastanın yaş, cinsiyet ve sağlık durumu gibi birçok özelliğe göre farklılık gösterebilir.

Yüz Estetiği Ameliyatından Sonra Neler Yapılmalıdır?

Yüz estetiği ameliyatı sonrasında hastanın en az bir gün süre boyunca hastanede kalması gerekmektedir. Genellikle hastalar ameliyatın ertesi günü taburcu edilir. Yüz estetiği ameliyatından sonra belirli bir süre yüz çevresinde şiş ve morluklar oluşması normaldir. Genellikle 2 hafta içinde bunlar iyileşmektedir. Yüz estetiği öncesi ve sonrası için hastanede görevli olan yetkili kişilerden bilgi alınabilir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL