Yüz Estetiği Ameliyatı ile Yüz İfadeniz ve Gülmeniz Değişir mi?

Kişilerin, sigara, alkol ve buna benzer zararlı maddeler kullanımı, fazla makyaj, sağlıksız beslenme ve çeşitli hastalıklar sebebiyle ciltleri ve yüzleri yaşlanmaktadır. Yüzü gençleştirmek, sarkmaları ve kırışıklıkları düzeltmek için çeşitli cerrahi yöntemler vardır. Yüz estetik ameliyatı veya ameliyatsız yüz germe işlemleri ile yüz sorunlarına çözüm bulunabilmektedir. Yüz estetiği ameliyatları sonrasında yüz ve çevresinde çeşitli etkiler görülebilir. Geçici morluk ve şişlikler oluşabilir. Ama bu değişim geçicidir. Belli bir süre sonra cilt eski ve doğal görünümüne kavuşacaktır.

Yüz Estetiği Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Yüz estetiği çeşitleri kişinin durumu ve isteklerine göre farklılık gösterebilir.  Yüze uygulanan küçültücü ve büyültücü uygulamalar, kemiklerin kesilmesi veya tıraşlanması gibi çeşitleri kapsar. Bazı yüz estetiği çeşitleri; elmacık kemiği, göz kapağı, kaş kaldırma ve alın germe gibi operasyonlardan oluşur. Cerrahi işlemler dışında ameliyatsız yüz germe seçeneği de vardır.Yüz estetiği fiyatları yapılacak operasyonun çeşidine ve yüzün germe miktarına göre farklılık gösterebilmektedir.

Erkeklere de Yüz Estetiği Ameliyatı Yapılabilir mi?

Yüz gerdirme, artan teknolojik imkanlar ile birlikte insanların rağbet gösterdiği estetik ameliyatlar arasında bulunmaktadır. Erkekler de kadınlar gibi yüz yaşlanması, sarkma ve kırışıklık gibi sorunlardan şikayetçi olmaktadır. Erkek yüz estetiği isteyen kişilere yapılabilir. Kadın adaylarda olduğu gibi erkek adaylarda da yüz zayıflatma, burun estetiği, kaş kaldırma, yüz germe gibi operasyonlar yapılabilir.

Yüz Estetiği Ameliyatı Öncesi ve Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

Yüz estetiği ameliyatı yaptıracak kişilerin bu ameliyat öncesi ve sonrasında bilmesi gerekenler vardır. Ameliyat sonrasında oluşacak şişlik ve morluklar, yüz germe ameliyatının ne kadar sürdüğü, ameliyat sonrası hastanede ne kadar yatıldığı gibi konular merak edilmektedir.

Öncelikle tecrübeli bir doktor seçilmelidir. Doktordan, yüz estetiği öncesi ve sonrası konularında bilgi alınmalıdır. 20 günlük bir süre içinde ameliyat ve etkilerinin geçmesi beklenmektedir. Ameliyat sonrası belli bir süre morluk ve şişlikler olacaktır. Hastalar hafif ağrılar yaşayabilir. Genellikle doktorlar hastalarını bir gece hastanede yatırdıktan sonra taburcu etmektedir. Yüz germe estetiği işleminden sonra 2 hafta içinde ağrılar iyice kesilmekte, oluşan morluk ve şişlikler düzelmektedir. Cilt eski görünümüne kavuşacaktır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL