Yüz dolgusu nedir En Etkili 10 İpucu

İnsanlar özellikle hanımlar her zaman genç ve güzel kalmak isterler. Fakat yılların ve yer çekiminin etkisi ile zamanla deformeler yaşanır. Yüz insanın güzelliğinin en rahat gözlendiği bölgedir. Yüz dolgusu, ihtiyaç hisseden kişilerin tercihine göre yapılan bir işlemdir. Dolgu maddesi bir enjektör yardımı ile cilt altına uygulanır. Kırışık olan bölgeleri doldurmak için dolgu uygulanabildiği gibi yüze hat ve şekil vermek için de uygulanır.

Cilde yapılan bir müdahale olduğundan dolayı dolgu botoks alanında uzman estetik uzmanı ve sağlık personeli tarafından yapılmalıdır. Uygun şartları taşımayan yerlerde yapılan dolgular kişinin sağlığını tehdit edebilir. İstenmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir. Yaşa bağlı olarak ciltte hacim ve doku kaybı yaşanır. Kayıpların telafisi için dolgu yapılır. Dolgu kolajen üretimini de destekler. Dolgu etkisi geçse dahi genç bir görünüm vermeye devam eder.

Dolgu Yüzün Hangi Kısımlarına Uygulanır?

Dolgu yaptırmada amaç daha belirgin yüz hatlarına sahip olmak, kırışıklıkları gidermektir. Dolgu botoks yaptıranlar, işlemin neticesinden son derece memnundurlar. Yüzün çeşitli bölgelerine dolgu yaptırılabilir. Bu bölgeler;

  • Yüz hatlarını belirginleştirmek için elmacık kemiğine
  • Burun kenarlarından başlayıp ağız kenarlarına kadar uzanan çizgileri yok etmek için nazolabial dolgu
  • Gözaltındaki çukuru ve koyu halkaların görüntüsünü iyileştirmek için gözaltı dolgusu
  • Yüz hatlarını keskinleştirmek için çene hattına uygulanan Jawline dolgusu
  • Çökme ve sarkmaların toparlanması için yanak dolgusu
  • Dolgun dudaklara sahip olmak için dudak dolgusu
  • İki kaşın arasındaki çizgiyi yok etmek için kaş arası dolgusu
  • Burun bozukluklarını ve düşüklüğünü gidermek için burun dolgusu

Yüz Dolgusunun Yan Etkileri Var mı?

Yüz bölgesinde ihtiyaç duyulan birçok bölgeye dolgu yapılabilir. Dolgu aslında zararı en az olan medikal bir uygulamadır. Dolguyu yaptıranlar genellikle aynı gün normal yaşamlarına dönmektedir. Botoks öncesi sonrası arasında hafif bir kızarıklık görülebilir. Fakat bu çok ciddi değildir. Ödem tarzında bir oluşum söz konusu olabilir. Fakat ağrı görülmez. Morluk ve hassasiyet görülse de bu durum tehlike oluşturan bir olay değildir. Uygulama yapıldıktan yaklaşık olarak 2 veya 3 hafta sonrasında kişi çok daha güzel, doğal ve genç görünür.

Yüze dolgu yaptırmadan yaklaşık bir hafta öncesinde kan sulandırıcı ilaç içilmemelidir. Kan sulandırıcı içmek zorunda olan hastalar doktorlarıyla görüşmeden asla dolgu yaptırmamalı. İşlem öncesinde ginseng ve yeşil çay gibi içecekler içilmemelidir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL