Yanak inceltme estetiği Bişektomi için tavsiyeler

Estetik dünyasına her geçen gün yeni uygulamalar eklenmekte. Son zamanlarda dünyada yaygın olan uygulamalar arasında yanak inceltme ameliyatı var. Bişektomi yani yanak inceltme ameliyatı, dünyada olduğu kadar ülkemizde de yaygın olarak yapılmakta. Ameliyat, ağız çevresindeki mimikleri inceltir. Genellikle Hollywood yıldızlarının yaptırdığı bir uygulama olduğundan popülaritesi daha fazla arttı.

Son birkaç yıldır çok fazla talep gören uygulamada yanak bölgesindeki yağ dokuları alınır. Böylece Yanak inceltme gerçekleştirilir. Kilolu olmadığı halde dolgun yanaklara sahip olanların tercih ettiği bir yöntemdir. Yanak inceltme operasyonunu için uzmanlar en uygun zamanın ergenlikten sonraki dönemler olduğunu söyler.

Yanak İnceltme Estetiği Nasıl Yapılır?

Ülkemizde Hollywood yanağı olarak bilinen Bişektomi, esasta insanların genelinin beğendiği güzel ve yakışıklı insanların model alınmasından ortaya çıkan bir uygulamadır. İnsanlar tarafından genelde beğenilen kişiler sosyal medyada veya televizyonda ünlü olan sanatçılar, oyuncular ve modellerdir. Hollywood filmlerindeki kadın oyunculardan ilham alınarak yapıldığı için bu isim verilmiştir. Hollywood filmlerinde oynayan bayanların genellikle ince çizgileri vardır. İnce çizgiler zayıf olmasına rağmen güçlü ifadeler, barındırır. Alt çeneler ise gergin açılara sahiptir.

Ortalama 30 ile 45 dakika arasında süren Yanak estetiği için genel anestezi veya sedasyon altında uygulanır. Ağzın içinde yaklaşık 1 cm’lik kesi oluşturulur. Kesiden önce lokal anestezi uygulanır. 1 cm’lik kesinden yağ alımı gerçekleşir. Ameliyattan sonraki ilk zamanlarda bile hasta ağrı hissetmez. Yağ alımı gerçekleştikten sonra kesi, kendiliğinden eriyebilen ve sonrasında alınmasına gerek olmayan iplerle dikilir. 1, 2 dikiş atılarak kapatılan yaradan sonrasında herhangi bir iz kalmaz. Ağız içindeki kesi 1 hafta içinde tamamen iyileşir.

Yanak İnceltme Estetiği Kimlere Yapılır?

Eskiden yanak çizgilerini vurgulamak için yüz estetiği yapılırdı. Bu estetikte dolgu maddeleri kullanılır veya yanak protezi yapılırdı. Yapılan eski yöntemlerde yanak ince gözükmez aksine yanak olduğundan daha abartılı dururdu. Hatta pürüzlü bir görüntü oluştururdu. Hollywood yanağı yaniBişektomi, tamamen yanak odaklıdır. Kişinin istediği görüntü hiç iz bırakmadan kontrollü bir şekilde elde edilir. Yüzünün dolgun görünmesinden dolayı kilolu gösteren kişiler yanak inceltme yaptırmak isteyebilir. Uzman doktorun yapacağı inceleme neticesinde uygulamaya karar verilir. Operasyondan sonra enfeksiyonlara karşı dikkatli olmak gerekir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL