Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Vücudumuzun herhangi bir yerine hacim kazandırmak söz konusu olduğunda akla ilk gelen seçenek elbette ki yağ enjeksiyonu yaptırmaktır. Peki yağ enjeksiyonu nedir? Vücudumuzun herhangi bir bölgesine hacim kazandırılması amacıyla farklı bir bölgemizden alınan yağın, özel araçlarla ve bazı teknik işlemler sonrasında hacim kazandırılacak yere uygulanmasına yağ enjeksiyon yöntemi adı verilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Hastane ortamında yapılan yağ enjeksiyonu ameliyatı genel olarak lokal anesteziyle yapılmaktadır. Özellikle yüz bölgesinde uygulanabilen bu yöntemle popo dolgunlaştırma dahil pek çok farklı işlem de yapılabilmektedir. Temelde ileri teknolojik araçlarla yapılan bu işlem; kök hücrelerde değişimin oluşmasını da mümkün kılabilmektedir.

Yağlar En Sık Nereye Veriliyor?

Günümüzde yağ enjeksiyon işlemi yoğun olarak yapılmakla birlikte en çok yüze yağ enjeksiyonu yapıldığı bilinmektedir. Bununla birlikte vücudumuzun farklı bölgelerine enjeksiyon işleminin başarılıyla uygulanabildiği de bilinmektedir. Ayrıca memeye yağ enjeksiyonu yaptırarak, etkili bir estetik görünümün kazandırılması da mümkün olmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu Kimler Yapmaktadır?

Bir diğer adıyla lipasakşın, genellikle orta yaş üzeri insanlara uygulanan bir yöntem olsa da özellikle vücudunun belirli bölgelerinde çukurlaşma olduğunda gündeme gelmektedir. Yine ilerleyen yaşlar sonrasında vücutta meydana gelen çöküntülerin ve sarkmaların giderilmesini isteyenlerce de yağ enjeksiyonu yöntemi sıklıkla kullanılmaktadır.

Liposuction ile Aynı Anda Yağ Enjeksiyonu Yapılabilir mi?

Bir taşta iki kuş vurmak olarak tanımlanan Liposuctionla birlikte yağ enjeksiyonun yapılıyor olması sayesinde hızlı bir şekilde estetik operasyonu kısa sürede tamamlanabilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu ile Botox Aynı Şey midir?

Günümüzde yüz gerdirme ya da farklı bir bölgemize dolgu yaptırma gündeme geldiğinde botoks işlemi ile yağ enjeksiyonu işlemi karıştırılmaktadır. Oysa yağ enjeksiyonunda kullanılan dolgu yağlardan oluşurken; botoks işleminde farklı dolgu unsurları tercih edilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu Kalıcı Bir Yöntem midir?

Teknolojinin gelişmesine paralel olarak yağ enjeksiyonu işlemi biraz daha uzun süreli olarak kullanılabilmektedir. Günümüzde yağ enjeksiyon işleminin 2 ya da 3 yıl kadar kullanım ömrü bulunmaktadır.

Yağ enjeksiyonu için yağ nerelerden alınır?

Yağ enjeksiyonu işlemi için yağ dokusu vücudumuzun herhangi bir yerinden alınabilmesi mümkündür. Ancak; yağ dokusunun fazla olduğu alanlardan yağ nakli yapıldığı da bilinmektedir.

Yağ enjeksiyonu kalıcı bir dolgunluk sağlar mı?

Kalıcı dolgunluk herkes ister; ancak ya enjeksiyonu sonrasında 2 ya da 3 yıl süreyle kalıcı bir dolgunluğun oluştuğu da bilinmektedir.

Yağ enjeksiyonu en sık hangi bölgelere yapılır?

Vücudumuzun pek çok yerine yağ enjeksiyonu yapılabilmektedir. Yüze, göğüslere ya da popo bölgesine yapılan yağ enjeksiyonları en çok tercih edilen işlemler arasında yer almaktadır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL