Yağ Alma Operasyonları

Yağ aldırma işlemi insan bedeni şekillendirmek için yapılır. Spor ve egzersiz yapmayan, hareketsiz bireylerde yağlanma problemi ile karşılaşılır. Yine sağlıksız beslenme de yağlanmayı tetikler. Bu ve benzeri durumlarda yağ alma işlemiyle vücut tekrar eski haline getirilir. Ancak bu operasyondan sonra hastalar beslenmelerine dikkat etmeli ve hareketsiz kalmamak için çabalamalılardır. Aksi takdirde tekrar yağlanma sorunu yaşarlar.

Yağ aldırma operasyonunu zayıflama işlemi olarak değerlendirmek son derece yanlış olacaktır. Bu işlem vücudun derli toplu gözükmesini sağlamaktadır. Vücudumuzun bazı bölgeleri bizim elimizde olmadan yağlanır. Bu bölgelerin yağlanmasında bizim hareketsiz kalmamızla ya da sağlıksız beslenmemizle ilgili bir problem değildir.

Yağ Alma Operasyonu Hangi Durumlarda Yapılmaktadır

Vücutta biriken yağlar yağ alma işlemiyle dışarı alınır. Bu cerrahi bir operasyondur. Sürekli olarak kilo alıp veren kişilerle, gebelik sonrası oluşan şekil bozukluklarında bu yöntem kullanılmaz. Kullanılsa bile bir kalıcılık beklenmez. Gebelik sonrası deri sarkması, selüloit gibi kusurlar da bu işlemle giderilmez. Bu yöntem basen, ense, gıdı, diz, karın gibi bölgelerin şekillendirmek için en uygun metottur.

Devamlı olarak kilo alıp veren insanların bedenlerinde ortaya çıkan kimi bozukluklar sadece yağ aldırma işlemiyle giderilmez. Bu işlemin yanı sıra karın gerdirme, deri sarkıklıklarını giderme işlemleri de gerekli olabilir. Sağlıklı bir birey olmak isteyen kişiler kesinlikle beslenmelerine dikkat etmeli ve spor yapmalıdırlar.

Yağ Alma Operasyonu Hangi Bölgeler İçin Uygundur

Erkeklerin ve kadınların anatomik yapıları birbirlerinden farklı oldukları için yağlanma oranları da farklı olmaktadır. Kadınlarda en çok basen, kalça ve göbek bölgesinde yağlanmalar meydana gelirken erkeklerde ise bel kısmının yanları, meme, sırt ve karın kısımlarında yağlanma sorunu gözlemlenmektedir. Çene kısmında gitmeyen inatçı yağların giderilmesinde bu işlem son derece etkilidir.

Çene bölgesinde meydana gelen yağlar spor yapmakla önlenemeyen yağlardır. Bu nedenle bu bölge yağ alma operasyonu için uygundur. Öte yandan bu operasyonun ardından ciltte herhangi bir leke izi kalmaz. Bu nedenle bu tarz sorunlar yaşayan bireyler gönül rahatlığıyla bu operasyonu yapabilirler. Yağ aldırma aşırı terlemeyi de engellemektedir.

Soru sor

Name
E-mail
Comment

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL