Yağ Aldırma

İnsan vücudunda birçok farklı nedene bağlı olarak yağlanmalar görülebilir. Bu yağlanmalardan kurtulabilmek için ise yağ aldırma yöntemi en etkili uygulamalardandır. Genel olarak karın, bacaklar, göbek, kalça ve basenlere uygulanabilen bu yöntem oldukça sık tercih edilmektedir.

Yağ Aldırma Nedir?

Yağ aldırma yani liposuction kelimesi temel olarak yağ çekme anlamına gelir. Vücudun yağ biriktirdiği ve görünümde dengesizliğe neden olan bölgelere uygulanıp şekillendirme sağlar.

Yağ Aldırma Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Liposuction işlemi kişinin vücuduna ve şikâyetlerine göre değişiklik gösterebilir. İşlemin genel olarak uygulandığı bölgeler ise; basen, üst kol, çene altı bölgesi, bacaklar ve göbek olarak sayılabilir.

Yağ Aldırma Kimlere Uygulanabilir?

Yağ aldırma işlemine en uygun kişiler deri elastikiyeti iyi olan insanlardır. Kilo alıp vermekten ya da başka sebeplerden sürekli değişime uğrayan ve elastikiyeti iyi olmayan deriler bu uygulama için uygun değildir. Aynı zamanda bölgesel yağ aldırma işlemi, düzenli spor yapan ancak fazlalıklarından kurtulamayan kişiler için de uygundur.

Yağ Aldırma Nasıl Yapılır?

İşlem için ilk adım yağ aldırma uygulaması yapılacak bölgenin tespitidir. Liposuction için bölge tespit edildikten sonra alınacak yağın çözülmesi için özel bir sıvı kanüller aracılığı ile bu bölgelere verilir. Çözülen yağ vakum aracılığı ile bölgeden alınır.

Yağ Aldırma Temel Avantajları Nelerdir?

İşlemin en büyük avantajı etkili olmasıdır. Bu işlem ile uzun süre uğraşılıp kurtulmanın zor olduğu bölgesel yağlar yok edebilir. Aynı zamanda kısa süreli bir işlem olması da büyük bir avantajdır. Yağ aldırma fiyatları çok yüksek olmaması da işlemin tercih sebeplerindendir.

Yağ Aldırma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Ameliyat 1-3 saat arasında sürmektedir. Yağ aldırma ameliyatı sonrası hastanede kalış süresi bölgeye ve hastanın durumuna bağlıdır.

Yağ Aldırma Nasıl Hazırlanır?

Hasta ilk olarak bilgilendirilmelidir. Varsa kronik hastalıkları ve daha önce geçirdiği operasyonlar hakkında doktoruna bilgi vermelidir. Sigara, operasyon öncesinde sorun yarabileceği için bir süre bırakılmalıdır. Liposakşın için genel anestezi uygulanacaksa en az 8 saatlik açlık süresi gerekmektedir.

Yağ Aldırma Anestezi Kullanımı Nasıldır?

Yağ alım işlemi bölgeye ve kişiye yapılan testlere göre lokal ya da genel anestezi altında yapılabilmektedir. Ameliyatsız yağ aldırma işlemi olarak geçen lokal anestezi uygulaması daha küçük bölgelerde tercih edilmektedir.

Yağ Aldırma Nasıl Yapılır?

İşlem ile ilgili en çok merak edilen sorulardan biri yağ aldırma fiyatları ve yağ aldırma işleminin nasıl yapılacağıdır. Fiyat bilgisi bölgeden bölgeye ve hastaya göre değişebilir.

Yağ Aldırma İyileşme Süreci Nasıldır?

İşlemin iyileşme süresi bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak değişebilir. Ancak genel olarak 2 ay içerisinde tamamen iyileşme sağlanır. Ameliyat sonrası 4-8 gün içinde hafif aktivitelere katılım gösterilebilir ancak ağır aktiviteler için 2-3 hafta beklenmelidir.

Yağ Aldırma Hangi Bölgelere Uygulanır?

Yağ aldırma işlemi hastanın isteğine ve hekimin uygun görmesine bağlı olarak başlıca göbek, kalça, basen, üst bacak ve üst kol gibi bölgelere yapılabilir. Bunlar dışında gıdı ve yanaktan yağ aldırma da son günlerde oldukça popülerdir.

Liposuction operasyonu için yağ aldırma fiyatları 2019 her hastaya özel olmakla birlikte doktorunuzla ayrıntılı bir şekilde konuşulduğunda net olarak alınabilecektir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL