Vücut Şekillendirmede En Büyük Sorun Kol Sarkması- Kol Germe Ameliyatı

Bölgesel yağlanma sorunu olan kişiler, daha estetik bir görüntü kazanmak için vücut şekillendirme uygulamalarına başvurmaktadır. Vücudun her bölgesine uygulanan bu tür estetik ameliyat son zamanlarda bireylerin ilgisini çekmektedir. Vücut şekillendirmede liposuction son zamanların favori uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır.

Vücudun belli bölgelerinde genetik yapı veya kişi ve çevre gibi faktörlere bağlı oluşan deformasyonları düzeltmek amacıyla yapılan estetik ameliyatlar vücut şekillendirme olarak bilinmektedir. Karın, bel, bacak, yüz ve boyun gibi çeşitli bölgelerdeki yağlanma sorunları olan adaylar bu estetik ameliyat türleri ile bu sorunlarından kurtulabiliyor.

Vücut şekillendirme uygulamaları, vücudun bölgesine göre değişiklik gösterebilmektedir. Yüz ve boyun bölgesi için yüz gerdirme, boyun gerdirme gibi estetik ameliyatlar yapılıyor. Bel, bacak ve sırt gibi bölgelere liposuction estetik yöntemi, karın bölgesi için ise karın germe estetik ameliyatı yapılmaktadır. Bu tür ameliyatlar, kişinin ilgili hastaneye başvurup bu konu da tecrübeli bir cerraha rahatsız olduğu bölgeleri iletip en uygun yöntemin seçilmesi ile yapılmaktadır.

Vücut Şekillendirmede En Büyük Sorun Kol Sarkması

Fazla kiloya sahip olan kişiler de belli miktarda kilo kaybı yaşanırsa vücudun belirli bölgelerindeki deri ve dokularda estetik kaybolabilir. Bu tür sorunlar ile karın bölgesinde katlanma, kalça ve uyluk bölgelerinde sarkma, üst kol bölgesinde sarkma ve gevşeme meydana gelmektedir.

Kol sarkması, kolun üst ve arka taraflarında yap birikimlerinin ve bazı deri dokularının sarkması ile oluşur. Bu bölgenin deri dokusu oldukça gevşektir. Kol sarkmaları genellikle düzensiz beslenme veya hastalık ile aşırı kilo alıp verme durumlarında, genetik özellikler sebebiyle, yaşlanma gibi etkenlerle ortaya çıkar.

Kol sarkmaları sorunlarına medikal çözümler bulunabildiği gibi estetik cerrahi çözümleri de yapılabilmektedir. Duruma göre medikal çözümlerin etki etmediği hastalara ise estetik cerrahi yöntemi tek çözüm olmaktadır. Yağ aldırma, liposuction ve kol germe ameliyatı ile kol sarkması sorunları düzeltilebilmektedir.

Kol Germe Ameliyatı

Kol germe ameliyatı, çeşitli sebepler ile oluşan fazla kilo kaybı, yaşlanma ve genetik yapından kaynaklı sorunlar ile oluşan kol sarkmalarına yapılan cerrahi işlemlerdir. Bu tür ameliyatlar genel anestezi uygulanarak yapılır. Sarkma bölgesindeki deri enine ve boyuna kesilmekte ve sarkan deri alınmaktadır.

Operasyon süreleri ortalama 1 ile 3 saat arasında değişmektedir. Ameliyat sonrasında oluşabilecek sıvı birikimleri ve kanama gibi etkileri engellemek için ameliyat yapılan bölgeye lastik drenler konulmaktadır. Hasta 2-3 gün sonrasında yavaş yavaş normal hayatında devam edebilmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL