Uzun süreli kalıcı akıllı dolgu: Ellanse

2010 yılından günümüze kadar estetik amaçlı olarak kullanılan Ellanse, kollajen uyarıcı akıllı dolgudur. Ülkemizde cilt bakımı amaçlı ilk olarak 2014 yılında kullanılmaya başlandı. Dünya üzerinde bir yıl ile dört yıl üzerinde kalıcılığı olan ilk akıllı dolgudur. Kollajen uyarıcı akıllı dolgu Ellanse, uzun süreli kalıcılığı nedeniyle benzer ürünlerden ayrılmaktadır.

Akıllı Dolgu Nedir?

Akıllı dolgu içeriğindeki ana etkili kollajen uyarıcı madde polikaprolaktondur. PCL olarak bilinen madde akıllı dolgu ürününün yüzde 30’luk kısmını oluşturur. Mikrokürecikler halinde düzgün yüzeyli hazırlanan ürün CMS adlı taşıyıcı madde içerisine homojen olarak dağıtılır. Akıllı dolgunun %70’lik kısmı ise CMS dolgu karışımından meydana gelir. CMS hem taşıyıcı hem hacim kaplayıcı olarak kullanılmıştır. Dolgunluk hissini verir. Akıllı dolgu yöntemi uygulandıktan sonra yaklaşık 1 ay içerisinde CMS eriyerek yok olur. CMS’nin erimesi derinin olgun doğallığını ve yara iyileşmesini sağlayan kollajen liflerinin üretilmesini sağlar.

Akıllı Dolgu Nasıl Uygulanır?

Yaşlanma ve hacim kayıpları neticesinde meydana gelen deri incelme ve kırışıklıkların giderilmesinde Ellanse kullanılır. İlk uygulamanın değerlendirmesi 10 veya 12 hafta sonra yapılır. Gerekli görülmesi durumunda kırışık giderme ve düzelme için ikinci uygulama 12 hafta sonra yapılır. Küçük iğnelerle ufak dokunuşlar yapılarak deri altına enjekte edilir. Uygulanan maddenin %30’dan fazla hacim elde edilmesini sağlar. Az madde kullanılarak daha fazla düzelme elde edilir.

Akıllı Dolgu Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanmaktadır?

Kollajen şekillendirici doldu ürünleri sonuçları dikkate alındığında yüz bölgesi ve diğer alanlarda son 20 yılın en güzel sonuçları elde edilmektedir. Farklı yaştaki kadın ve erkeklerde uygulanan Ellanse;

  • Yüzdeki kırışıklıklarda
  • Yanak ve şakaklarda hacim kaybında
  • Yüzdeki izlerde
  • Yüz ovalinde
  • Cilt sarkmalarını gidermede
  • Kıvrımları ve kırışıklıkları gidermede kullanılır.

Akıllı Dolgunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Uzun süreli ve kalıcı sonuçlar elde edilmeyi sağlayan Ellanse, bio uyarımı sayesinde yeni kollajen sağlayan dolgu maddesidir. Güzellik için kullanılan etkili bir üründür. Toksik madde içermez. Bakterilerden üretilmemiştir. Bakteriler olmadığından alerji riski düşüktür. Kalıcılığı 12 ila 48 ay sürmektedir. 12 aylık değerlendirme neticesine göre hasta ve doktor memnuniyeti en yüksek olan dolgudur. 12 ay sonra hastalar üzerinde yapılan değerlendirme durumlarının başlangıca göre çok daha iyi olduğu gözlenmiştir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL