Uyluk Liposuctionu Nedir? Nasıl Uygulanır?

Hemen hemen birçoğumuz kilo alıp geri o kiloları veriyoruz. Bu sırada bazı bölgelerimizde sarkma olabiliyor. Uyluk dediğimiz bölgelerimiz de bu sarkmaların yaşandığı yerlerden biri. Kalçadan başlayarak diz eklemine kadar olan bölgeye uyluk bölgesi adı verilmektedir. Uyluk germe operasyonu; uygulama yapılacak bölgede ufak kesikler açılarak çeşitli yöntemlerle yağların parçalanması ve daha sonrasında o kesiklerden bir kanül yardımı ile parçalanan yağların dışarı alınması işlemidir.

Liposuction işlemi bacak sıkılaştırma için oldukça iyi bir yöntem olarak kabul edilir. Kesi izlerinin görünmemesi adına genelde vücudun kıvrım bölgeleri ya da iç çamaşırı altında kalan bölgeler kullanılır. Uygulama teknikleri her estetik operasyonda olduğu gibi değişiklik göstermektedir. Uyluk bölgesinde lazer lipo, lazer destekli liposuction ve liposuction uygulamaları kullanılabilir.

Uyluk Liposuctionu Nasıl Uygulanır?

Lazer lipo yönteminde kesi açılmaz lazer ile parçalanan yağlar vücut içerisinde enzimler sayesinde yok olması sağlanır. Yağları idrar yolu ile dışarı çıkartır fakat bu işlem küçük ve yağ oranı az olan bölgede uygulanabilir.Karın germe ameliyatı ise farklı uygulamalarla farklı alanlarda kullanılan bir yöntemdir. Doğum sonrası veya başka bir sebepten dolayı sarkmış veya çatlamış karın bölgenizdeki yağlarla birlikte derinin de toparlanması işlemidir.

Fazla derilerden kurtularak içerisindeki yağı alarak göbek bölgemiz sarkık, çatlak veya biçimsiz görüntüsünden uzaklaşarak daha sıkı ve estetik açıdan daha hoş duran bir karın bölgesine sahip olmamızı sağlayacaktır. Bacak sıkılaştırma ve karın germe ameliyatı olan kişilerin vücutları daha estetik bir görüntüye kavuşacaktır.

Uygulama Sonrası Bizi Neler Bekliyor

Öncelikle belirtmek gerekir ki Uyluk liposuctionu sonrası değişiklikler gözle görünür derecededir. Lokal anestezi ile yapılan uygulama sonrası hastanın gündelik hayata dönüşü çok kısadır. Egzersiz gibi aktiviteler yapılan işlemi destekleyecek tekrar sarkmaların önüne geçecektir. Eğer sigara ve alkol kullanıcıysanız bu alışkanlığınıza ara vermeniz gerekmektedir.

İyileşme sürecini etkileyen faktörlerin başında gelen bu maddelerin kullanımı hücrelerin yenilenmesine çok geç olanak sağlayacaktır. Doktorunuz enfeksiyon riski bulunan hastalara antibiyotik içeren reçeteler verebilir. Kurtulduğunuz yağlarınız bir daha asla geri gelmeyecek diye bir durum söz konusu değildir. Bu yüzden hayatınızın geri kalanını sağlıklı beslenerek geçirmelisiniz.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL