Uyluk Estetiği Ameliyatlarından Sonra İyileşme Süreci

Uyluk germe bacak bölgesine uygulanan bir ameliyat olduğu için hastanın en az bir iki hafta süreyle yoğun ve ağır hareketlerden kaçınması gerekmektedir. Uygulama yapılan bölgede dikişlerin zarar görmemesi ve iltihaplanmaya yol açmaması için de özen gösterilmesi gereken hususlardan biridir. Bu gibi önlemler karın germe ameliyatı sonrası da dikkat edilmesi gereken önlemlerdendir. Hastalar ameliyat sonrası kısa süreli de olsa korse kullanması önerilir.

Dikiş bölgesi herhangi bir darbeye maruz kalmadan hijyen kurallarına uyarak korunması gereklidir. Bacak sıkılaştırma operasyonu sonrasında istirahatine özen göstermesi ve doktorun verdiği tavsiyelere uyması hem operasyonu daha etkili hale getirecek hem de iyileşme süreci hızlanacaktır. Tabi sürecin hızlı olabilmesi için alkol ve sigara gibi bünyesinde zararlı maddeler bulunduran ve hücrelerin yenilenme hızını düşüren alışkanlıklardan uzak durulması gerekmektedir. Uyluk bölgesine baskı uygulamayacak ve orada bulunan kaslara fazla yük bindirmeyecek şekilde egzersizlerini gün içerisinde aralıklarla tekrarlaması gerekmektedir.

Hasta su ile temasını birkaç gün kesmelidir. Gözle görünmeyen mikroplar açılan kesi bölgesinde sıkıntıya yol açabilir. Yürümekte kısa bir süre zorluk çekebilirsiniz bu durum hemen her hastada görünen ve kısa bir müddet sizi rahatsız edecek bir durum olabilir. Unutulmamalıdır ki bacaklarınız biz operasyon geçirmiş küçük de olsa kesilerek açılarak hücrelerinizin zarar görürmüştür. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu süreci en kısa sürede tamamlayabilmeniz için verilen önerileri dikkate almanız gerekmektedir.

Tekrarlanan Sarkmalar

Verilen reçeteye uymamış gerekli egzersizleri yapmamış bahsedilen önerileri dikkate almadıysanız süreç yavaşlayacak hatta operasyon başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Uygulama yapılan bölgede tekrar sarkmalar yaşanacak belki de süreci en baştan tekrarlamak zorunda kalacaksınız. Lenf dranaj tekniği ile tekrar sarak bölge onarılabilir fakat bunun için belli şartların oluşması gerekmekte aksi takdirde ameliyat tekrarına başvurulacaktır. Hem zaman hem de maddi kayıp yaşamamak sağlığınızı da riske atmamak adına önerilere uyarak operasyon sonrası süreci tamamlamanız gerekmektedir.

Uyluk Estetiği Fiyatları

Günümüzde uyluk estetiği tahmini olarak 2-3 saat sürecek bir operasyonla tamamlanmaktadır. İşlemi yapacak yer, işlem yapılacak derinin kalınlığı ve yağ oranı, uygulama yöntemi fiyatın belirlenmesinde etkili olacaktır. Uzman bir doktora gerekli analizlerinizi yaptırarak net bir ücrete ulaşabilirsiniz. Uygulama yapılacak bölgedeki derinin kalınlığı veya bölgedeki yağ miktarı dahi ücretlendirmeyi değiştirecektir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL