Uyluk Estetiği Ameliyatı Ve Spor Egzersizleri

Kesilen dokuların zarar gören hücrelerin yeniden eski halini alması için büyük uğraşlara gerek yoktur. Bacak sıkılaştırma ameliyatı genelde lokal anestezi ile yapıldığından hareketlerinizde çok büyük kısıtlamalar olmayacak saatler içerisinde kendinizi iyi hissedebileceksiniz. Uyluk bölgesi dediğimiz bölüm bacakları ilgilendirdiği için belli bir müddet dinlenmenizde fayda var. Küçük kesikler olduğu için hücreleriniz daha çabuk yenilecek ve siz de hayatınıza kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. İlk birkaç ay bacak kaslarınızı fazla zorlayacak hareketlerden kaçınmalısınız.

Öncelikle ayaklarınızı bileklerinizden itibaren hareket ettirerek başlayacaksınız egzersize. Bu bacaklarınızdaki kan dolaşımına yardımcı olacaktır. İki bacağınızı arasına alacağınız herhangi bir yastık ile iç kaslarımızı harekete geçirmek suretiyle ve fazla zorlamadan baskı uyguluyoruz. Bu egzersiz bacaklarındaki kasların çalışarak kan dolaşımını rahatlattığını ve hücrelerin daha çabuk iyileşmesini sağlayacaktır.

Uyluk Estetiği Ameliyatı Sonrası

Bacaklarımızı çok yormamak ile birlikte gündelik yürüyüşlerimizi aksatmamalıyız. Bunların yanı sıra kesi olan bölgelere dikkat ederek hijyenik bir şekilde iyileşme sürecini tamamlamasını sağlamalıyız. Uyluk germe ameliyatından sonra bu en önemli konulardan biridir. Kesi bölgelerinin iltihap toplamaması gerekmektedir.  Yatar pozisyonda bacaklarımızı kalçamızdan itibaren açma-germe yaparak hareket ettirmeli bu uygulamayı aşırıya kaçmadan kısa kısa hareketlerle tamamlamalıyız.  Merdiven kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Oturur pozisyonda dizlerinizi destekli ve desteksiz olmak üzere iki uygulama olarak yavaş yavaş aşağı yukarı hareket ettirmelisiniz. Bu egzersizler hareketsiz kalan eklem bölgelerinizdeki kireçlenmenin de önüne geçecektir.

Estetik Ameliyatlardan Sonra Uygulanması Gereken Kurallar

Estetik ameliyatlar genelde lokal anestezi ile yapılsa da genel anestezi ile yapılması gereken uygulamalar da mevcuttur. Genel anestezi sonrası bulunduğunuz hastane sizi hemen ayağa kaldırmayacak taburcu etmeyecektir. Lokal yapılan anestezide ise durum tam tersi olarak işlemektedir. Bazen aynı gün dahi yürüyerek ayrılabiliyorsunuz hastaneden. Bu durumda sağlığınız size emanettir.

Her ne kadar küçük bir operasyon gibi görünse de dikkat etmediğiniz müddetçe sağlığınız risk altında olacaktır. Karın germe ameliyatı esnasında belli bir kısım derinin vücudunuzdan alındığını düşünürsek bu küçük bir operasyon olarak tanımlansa da verilen reçeteye ve öneriye uyulmadığı takdirde ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmamız kaçınılmaz olacaktır. Yaptırdığınız uygulamaya göre bir reçete ve öneriler ile sağlığınıza zarar vermeden estetik bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL