Ünlülerin yeni trendi: Çene botoksu nedir?

Günümüzde ilerleyen tıbbın da olanakları ile hızlı yaşlanmanın önüne geçmek ve bu belirtileri ortadan kaldırmak hayli kolay bir hale gelmiştir. Elbette bu kolaylığın ardında yüz güldüren sonuçları ile tüm dünyada yaygın bir şekilde tercih edilen botoks tedavisi olmaktadır. Yüzün alt kısmındaki şekil bozukluklarının tedavisi için ise çene botoksu dediğimiz işlem uygulanmaktadır. Genellikle yüzde erkek, sert bir görünüm var ve bu şeklin daha küçük ve orantılı bir hale getirilmek istenmesi ile bu estetik işlem uygulanmaktadır.

Dünyada en çok uygulanan yüz estetiklerinden bir tanesi botoks olmaktadır. Hem rahat uygulanışı hem de olumlu sonuçları ile yüz estetiği uygulaması isteyen hemen herkes tarafından tercih edilmektedir. Ünlülerin de oldukça yoğun bir şekilde talep ettiği ve Hollywood yanağı olarak da bilinen uygulama uzman doktorlar sayesinde başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Çene ve yanak uyumu bu işlem sayesinde sağlanabiliyor.

Hayalinizdeki çene yapısına kavuşmanız çok kolay

Erkek ve kadınlar arasında ideal çene şekli farklılıklar göstermektedir. Sert bir mizaç katan kare ve sert bir görünüm yerine kadınlar daha ince ve yumuşak bir görüntü arzu etmektedir. Çene üzerine uygulanan bu estetik operasyon ile kadınlar hayallerindeki görünüme de kavuşmuş oluyorlar. Günümüzde cerrahi teknikler ile çene küçültme yerine botoks tercih edenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bunun nedenleri arasında ameliyat ve dolayısıyla anesteziden doğan endişe, iyileşme sürecinin uzun olması gibi nedenler yatabiliyor. Oysa yüz inceltme de dediğimiz botoks ameliyatsız teknik olarak hiçbir endişeye yer vermeyen ideal bir seçenek olarak yerini alıyor.

Ağrısız, acısız, dikişsiz çene botoksu

Operasyon sonunda kadınlar; neştersiz, şişik olmadan, ağrısız, dikiş izi olmadan ideal yüze kavuşmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Öyle ki çalışan kesim öğle molasında dahi gelse bu işlemi rahatlıkla uygulanabiliyor. İşlem sonrası hastalar bir hafta içerisinde kas yumuşaklığını ve 6 hafta sonunda ise ideal çene yapısını görüp hissedebiliyorlar. Ortalama 2-3 tedavi sonrasında çenede uzun süreli değişiklik net bir şekilde görülebiliyor. Çene küçültme ameliyatı düşünüldüğünde en ideal ve sağlıklı alternatifi de yine botoks sunmuş oluyor.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL