Yağ Alma (Liposuction)

Yağ Alma (Liposuction)

Liposuction, vücudun belli bölgelerinde fazlaca birikmiş olan ve istenmeyen yağların birikimlerini alıp vücut hatlarının düzgün hale getirilmesini sağlayan bir operasyon türüdür. Belirli bölgelerden, göze çarpmayan gizli noktalardan yapılan küçük kesitlerle cildin altından birikmiş olan yağın alınması sağlanır. Kısaca yağ aldırma operasyonudur.

Konu hakkında yanlış bilinen noktalardan biri de Liposuction yönteminin bir kilo verdirme ameliyatı olduğu düşünülmesidir. Fakat bu tamamen hatalı bir bilgidir. Bu operasyon ile bozulmuş olan vücut hatlarını düzgün hale getirmektir. Yani ameliyat sonrasında kişi, düzgün beslenmeye, egzersiz yapmaya ve düzenli gece uykuları uyumaya devam etmelidir.

Genel olarak fazla yağlar cinsiyete ve genetik faktörlere dayalı olarak değişmektedir. Basen bölgesinde, kalça bölgesinde ve karın bölgesinde toplanır. Orantısız yağ birikimlerinden rahatsız olan kişiler ise, bölgesel yağ aldırma operasyonlarına adaydır.

Yağ Alma (Liposuction) Sonrası

Liposuction operasyonlarında önemli olan sonrasıdır. Estetik bir ameliyat olan liposuction’dan sonra hastaya korse giydirilmektedir. Eğer yağlanma olan bölgelerde herhangi bir sarkma meydana gelmemiş ise 15 gün içerisinde bu korse çıkartılır. Ancak sarkma gibi durumlarda korse 2 ay boyunca kullanılmaktadır.

Liposakşın ile bölgedeki doku kendini toparlar

Liposakşın, yapılan bölgedeki doku kendini toparlar, sarkmalar azalır ve vücut daha derli toplu daha diri bir hale gelir. Bunun yanı sıra korse kullanımının diğer amacı da ameliyattan sonra oluşabilecek ödemleri azaltmak ve kanamaları bastırmaktır.

Lazer Liposuction

Lazer liposuction ile klasik yöntemlerden farklıdır. İlk olarak yağlar önce lazer ışını ile parçalanır. Daha sonra sıvı haldeki yağ parçaları kanüller yardımı ile kolaylıkla vücuttan uzaklaştırılır.

Vaser Liposuction

Bu yöntemi diğer yöntemlerden ayıran en önemli özellik ise, cilt altındaki yağ dokusunun sadece yağ hücrelerine etki eden özel bir ses dalgası ile sıvılaştırılması ve parçalanmasıdır. Son zamanlarda Vaser Liposuction en çok tercih edilen liposuction yöntemidir.

Lazerlipoliz

Vücutta istenilmeyen kalıcı yağların yok etmekte etkisi kanıtlanmış olan son derece başarılı bir uygulama olan Lazerlipoliz, tek seansta bölgesel fazlalıkları yok ederek bireyin daha düzgün vücut hatlarına sahip olmasını sağlar.

Liposuction Fiyatları

Liposuction 2019 fiyatları, yapılan yöntemlere göre değişmektedir. Genel olarak fiyatlarından daha önemli olan liposuctionın nerede yapıldığıdır.

İstanbul Estetik Merkezleri

Oldukça deneyim gerektiren bu operasyon için İstanbul Estetik Merkezleri genel olarak tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra daha önceden liposuction operasyonu geçirmiş kişilerin tavsiyelerinden yola çıkarak Op. Dr. Çağdaş Orman, göze çarpmaktadır.