Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Gözler yaşlanma belirtilerinin en hızlı görüldüğü yerlerdir. Üst göz kapağında düşme, asimetrik yapı, sarkma gibi durumlar yaşanırken alt kapakta, torbalar, morluklar, sarkmalar ve kırışıklıklar görülür. Estetik açıdan pek güzel görünmeyen bu durumdan rahatsız olanlar çeşitli yollara başvurmaktadır. Problemlerin düzeltilmesi kişinin kendini psikolojik olarak iyi hissetmesini sağlayacağı gibi görüntü olarak daha genç ve güzel görünmesine yardımcı olacaktır.  

Estetik amaçlı yapılan göz kapağı estetiği tıp dilinde blefaroplasti olarak adlandırılır. Uygulama yüz gençleştirme işlemleri arasında en sık yapılandır. Gözü ile ilgili ciddi rahatsızlığı olmayan, sigara içmeyen, tehlikeli kronik rahatsızlığı olmayan ve 35 yaş üzerindeki kadın erkek isteyen bireylere uygulanabilir. Göz kapağı ameliyatı ile kişi daha genç bir görünüme kavuşur.

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Ameliyatı

Yaş, genetik nedenler, çevresel etkiler bazı kişilerin göz kapağında deformasyonlara neden olur. Çağdaş Orman, göz kapağı estetiğini fonksiyonel veya estetik amaçlı uygulamaktadır. Blefaroplasti ile kas tabakası veya kapak derisinde bulunan fazla deri alınarak sıkılaştırma işlemi yapılır. Yağ tabakasındaki fıtıklaşmış alanlar alınır veya yerleri değiştirilir.

Göz kapağı estetiği İstanbul çevrelerinde çok farklı mekanlarda yapılmaktadır. Fakat Blefaroplasti’nin lokal veya genel anestezi uygulanarak mutlaka hastane ortamında yapılması şarttır. Tek bir operasyonda sadece alt veya üst yapılabileceği gibi alt-üst dört kapakçık birlikte de yapılabilir. Çağdaş Orman, operasyondan sonra hastalarını bir müddet gözetimde tutar. Genellikle olumsuz bir durum yaşanmadığından hastayı aynı gün taburcu eder.

Göz Kapağı Estetiği Öncesi ve Sonrası

Göz kapağı estetiğinde standart bir teknik bulunmaz. Kişinin göz kapaklarındaki probleme ve cerrahın tercihine göre farklı teknikler kullanılabilir. Plastik cerrah tarafından uygulanan göz kapağı Blefaroplasti ameliyatı neticesinde yeni şeklini alan göz uzun yıllar yeni şeklini korur. Cilt kalitesi kötü olanlarda ilerleyen yıllarda tekrar ameliyat olması gerekebilir.

Göz kapağı estetiği fiyatları kişinin sorununa ve doktorun kullandığı tekniğe göre değişir. Ameliyattan sonra morarmaların olmaması için yüksek yastıkta yatılması, soğuk kompres yapılması gerekir. 5 ila 7 gün içinde dikişler alınarak operasyon neticelendirilir. Ameliyatın yanı sıra ameliyatsız göz kapağı estetiği yöntemleri bulunur. Fakat daha etkili ve kalıcı olduğundan dolayı ameliyat en çok tercih edilendir.