Somon DNA’nın Faydaları Nelerdir?

Vücut sonlu yapılardan oluşmuş bir organizmadır. Büyüme ve gelişme üzerine vücutta ne kadar sistem varsa hepsi yıllar geçtikçe işlevini yitirir. Ve vücutta belirli bir yaştan sonra botoks gibi uygulamalar yapılmazsa yavaş yavaş bozulma eğilimleri göstermeye başlar. Bütün vücudumuzu saran cildimizde dış etmenlere çok fazla maruz kaldığı için ilk yıpranan organlarımızdan biri cildimiz olur. Ondan sonra saç botoks gibi uygulamalar ile uğraşmak durumunda kalırız.

Kolajen kaybı yaşayan cilt elastikiyetini kaybettikçe ciltte kırışıklıklar oluşmaya başlar. Yeni hücrelerin üremesi azaldığı için yüzde çatlaklar ya da lekeler oluşur. Cilt kasları işlevsizleşerek sarkmaların oluşmasına neden olur. Ama yeni bulunan bir yöntem çene botoks gibi uygulamaların önüne geçmiştir. Somon balığı spermleri ve hyaluronik asidin birleşmesiyle oluşturulan somon DNA tedavisiyle cildinizde ki tüm bu kötü etkileri botox gibi uygulamalara gerek kalmadan düzeltebilirsiniz.

Somon DNA ile Yeniden Gençleşin

Somon DNA’sı tedavisi, somon balığından elde edilen spermlerin içinde bulunan DNA moleküllerini hyaluronik asit gibi cildi besleyici ürünlerle birleştirerek cildin altına mikro enjeksiyon yöntemiyle verme işlemine denmektedir. Prp gibi uygulamalardan daha fazla işe yarar. Yeni bulunan bu yöntemle yeni hücrelerin üremesi tetiklenmektedir. Dudak botoks gibi uygulamalarla uğraşmanız gerekmez. Onarılan cilt dokusu yeniden genç ve canlı görünür.

Bu yöntemle zarar görmüş olan cilt dokunuz yeniden onarılacaktır. Ve yaşlanma sürecine yeniden girmesi gecikecektir. Botoks kremi gibi ürünlere para ödemenize gerek kalmaz. 30 yaş üstü herhangi bir kronik sağlık sorunu olmayan herkese uygulanabilen bu yöntem bir ya da iki seansta etkilerini çabucak gösterecektir. Botoks sonrası iki hafta beklemeniz gerekirken bu tedavi anında etki gösterir. Daha sonra ise yılda iki kere uygulatmanız cildinizin olabildiğince sıkı ve neme doygun bir görüntü vermesini sağlayacaktır.

Somon DNA Kimlere Uygulanamaz

Somon DNA tedavisi oldukça zararsız bir tedavi yöntemidir. Dolgu gibi uygulamalarda olan yan etkiler de bulunmamaktadır. Zaten somon balığının DNA’sı insan DNA’sına oldukça yakın olduğu için somon balıklarında ki bu yenilenme özelliği bizlerde estetik uygulamalar kadar büyük etkiler gösterebilmektedir. Ama etkileri kronik hastalıkları olan kişilerde bazı yan etkiler yaşanmasına yol açabilmektedir. Bu sebeple yapılması uygun görülmemektedir.

Bunların başında daha önce felç geçirmiş olan hastalar gelmektedir. Bu tedavi bağ dokularını sıkılaştırdığı için bağ dokularında deformasyon olmuş olan hastalar bu sıkılaşmadan olumsuz etkilenebilmektedirler. Bir diğer uygulanamayacak hasta grubu ise kalp ve damar problemi olan hastalardır. Bu hastalarda hücrelerin yenilenmesi sırasında pıhtı oluşma gibi yan etkilere maruz kalma ihtimalleri olduğu için yaptırmamaları gerekmektedir. Ama kronik sağlık sorunlarınız yoksa bu tedavi size genç görünümünüzü geri verebilir. Botoks nedir? Diye internette araştırma yapmanıza gerek olmaz.

Soru sor

Name
E-mail
Comment

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL