Silhouette Soft (İple yüz germe)

Silhouette Soft yeni teknoloji iple yüz germe operasyonudur. Cerrahi iplikler kullanılarak yapılan ameliyatsız estetik bir yaklaşımdır.Cilt altına yerleştirilen iplerle cildin gerginleştirilerek sarkma problemleri tamamen giderilir.

İple yüz germe teknolojik bir yeniliktir!

Son 10 yıl içinde, yüz germe konusunda estetik değişimler sıkça görülmektedir. Yarım yüzyıl önce belirmiş olan tırtıklı ip teknolojisinin son hali ise yepyeni bir yöntem olan SilhouetteSof tiplerdir. Silhouette Soft üzerinde tırtıklar yerine aralıklarla yerleşik koniler bulunmaktadır. Bu koniler ise pile ve ucundan ince bir keskin iğneye bağlıdır.

Silhouette Soft iplerin yapısı nedir?

Silhouette Softiplikler polypropylenden yapılmıştır. Dokularda uygulandığında kalıcıdır. Bunların üzerinde eşit aralıklarla yerleştirilmiş 6 adet şeffaf koni bulunmaktadır. Dokularda sonradan tam eriyebilen glikolik asit ve laktit asit kopolimerinden yapılmış konilerdir. İpliklerde koniler iplikte düğümüler üzerinda tek yönlü dizilmiştir. Ucunda 20,3 cm uzunluğunda 20 gauge kalınlıkta düz ve ucu künt bir iğne bulunurken diğer ucunda ise 26 mm ve çeyrek daire şeklinde 2 inci bir iğne bulunur.

Silhouette Soft’un dokulardaki olumlu etkileri nelerdir?

Silhouetteiplikler etkinliği ve güvenilirliğini desteklemektedir. Yapılan uygulamalarda herhangi bir yan etki ile karşılaşılmamıştır. ABD’de FDA ve Avrupa Birliği’nde sertifikaları bulunmaktadır ve bu sertifikalar kalitesini ve güvenilirliğinin en üst düzey kanıtlarıdır.

Silhouette Soft nasıl uygulanır?

Ağız kenarlarında, yanaklarda ve saçlı deriye yakın ortak giriş ve üst ile alt çıkış noktaları etrafına lokal anestezi uygulanmaktadır. Tüm estetik yüz germeişlemleri ağrısız ve ayaktan işlemlerdir. Gözle görülmeyecek kadar küçük deliklerden çok ince iğne ve buna bağlı koniler içeren iplerle girilir. Dikiş gerektirmeden kapatılabilen bir işlemdir. Elmacık kemiğinin ark yaptığı ve kulak ile göz arasındaki mesafedeki küçük deliklerden girilir. Yanak, ağız kenarları, ağız köşesi ve alt çene kenarı sarkmaları düzeltilerek eski haline getirilir. Yüzeuygun biçim verilip “yüz germe” tamamlanır. Daha sonrasında derideki deliklerden dışarı çıkan iplikler dibinden kesilir. Bu delikler bant ile kapanır ve yaklaşık olarak 1 ile 2 gün içerisinde iyileşir.

Silhouette Soft hangi amaçlarla kullanılır?

  • Kaş kaldırma
  • Kaş asma
  • Boyun germe
  • Yüz ger
  • Yüzestetiği

Silhouette Soft kaç yıl kalıcıdır?

Silhouette Soft, etkili doku askılama yöntemidir. Etkisini 12-18 ay devam ettirir. İçindeki Poli-laktik asit ve polilaktidglikolid vücut tarafından eritilir. Böylece kolaylıkla emilir. Geride yabancı bir cisim kalmadığı gibi kalıcılığı oldukça uzun sürer.Plastik Cerrahi, ameliyatsız yüz germe operasyonlarının başında gelir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL