Selülit Ve Lipoliz Mezoterapisi Nedir?

Güzelliğimize güzellik katmak için estetik uygulamalar artık her kesimin tercih ettiği bir akım haline geldi.  Ameliyatsız, ağrısız çok kısa sürede altın oranı yakalamak mümkün. İnternette gördüğümüz botoks öncesi sonrası görüntülere hayranlık duymamak elde değil. Bu muhteşem uygulama yanına ek olarak vücudun her bölgesi için farklı işlemler yapılıyor. Çok şikayetçi olduğumuz yağ görüntüsü mezoterapi ismi verilen teknikle ortadan kalkıyor. Mezoterapi basit enjeksiyonlarla yapılan bir dolgudur. İşlem yapılacak bölge anestol ile uyuşturulur böylece ağrı hissetmezsiniz.

Lipoliz Estetik Uygulaması 

Lipoliz, kelime anlamı olarak yağ yıkımı demektir. Vücutta fazla yağlı bölgelere yapılan estetik bir müdahaledir. Bu uygulama için fosfaditil kolin denilen bir yağ çeşidi kullanılır. Son derece etkili bir yöntemdir ve kullanan her kadın sonucu memnuniyetle karşılar. Maliyeti düşüktür ve uygulaması basittir. Estetik merkezlerinin gerçekleştirdiği bu işlem kısa sürede etkisini gösterir ve hızlı yapılan bir işlemdir. Böylece zamanınızı çok harcamadan güzelliğinizi tazelemiş olursunuz.

Vücutta kullanım alanı geniştir. Göz altı torbalanmalarından selülite kadar pek çok yerde etkilidir. Gıdı, çene altı gibi yüz bölgesinde de tercih edilir. Kol, karın, bacak sarkmalarında kullanılabilir. Lipoliz; 18 yaşından küçük hastalara, emzikli ve gebe kadınlarda, alerjisi olan hastalarda kullanılmaz. 4 ila 8 seans arasında sonuca ulaşılır.

Selüliz Ve Lipoliz Mezoterapisi 

Her ameliyatın ufak da olsa olumsuz bir riski vardır. Bu yüzden plastik cerrahi yerine kadınlar çok daha uygun ve pratik olan estetik merkezlerini tercih edebiliyor. Fazla yağlarından rahatsız olan kadınların çok alternatif yolları olsa da en güvenilir seçenek lipoliz ve mezoterapi olarak karşımıza çıkıyor. Bu işlemler hem güvenli hem de oldukça basit işlemlerdir.

Sağlıklı ve ekonomik bir yöntemdir. İşlemin daha kalıcı olması için dengeli beslenme, tuz ve sigara tüketimini azaltma gibi hayatınızda birtakım değişikliklere gitmelisiniz. Böylece muhteşem fit görüntünüzü koruyabilirsiniz.

Kan dolaşımınızı hızlandırır. Bel, kalça gibi bölgelerde portakal kabuğu görüntüsünü yok eder. Sıklıkla tercih edilen lipoliz güvenli ve yan etkisi olmayan bir uygulamadır. Hafif kanamalar ve morarmalar görülebilir. Bu oldukça normaldir. Kadınların bir numaralı tercihi haline gelen lipoliz ve mezoterapi uygulaması gözdeliğini epeyce koruyacak gibi görünüyor.

Soru sor

Name
E-mail
Comment

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL