Selülit Mezoterapisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Doğum yapan kadınların vücudunda yer yer çatlaklar ve selülitler gözlenir. Ani kilo alıp vermelerde de karşılaştığımız bir durum olan selülit için farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Özellikle yaza geçiş dönemlerinde kadınlar sahillerde özgürce dolaşabilmek ve kendini iyi hissetmek için selülit mezoterapisi dediğimiz yönteme başvuruyorlar. Bu yöntem ile selülit sorunu ortadan kalkıyor. Estetik merkezleri aracılığıyla kesin tedavi söz konusudur.

Selülit mezoterapisi liposuction  (yağ aldırma) etkisi yaratan bir uygulamadır. Vücutta ödem oluşumunu önler, yağları parçalar ve yıprana doku görünümünü engeller. Böylece portakal kabuğu şekline benzeyen selülit görüntüsünün yerini pürüzsüz bir vücuda bırakır.

Selülit Mezoterapi Tedavisi Ne Kadar Sürer? 

Yaza başlamadan önce vücudunuzu yenilemek istersiniz. Bunun için can sıkıcı selülitlere elvada, yaza merhaba demenin zamanı geldi. Selülit mezoterapi uygulaması ile selülitleriniz ortadan kayboluyor. Bu uygulamanın selülitin evresine ve kişinin fizyolojik özelliklerine bağlı olarak süresi uzun yada kısa olabilir. Genelde normal bir kişi için haftada bir 10 seans yeterli olmaktadır. Tedavinizi kalıcı hale getirmek için spor ve dengeli beslenme ile desteklemelisiniz. Selülit mezoterapi etkisini 3-5 gün sonra göstermeye başlayıp tam oturması 10 günü bulabilen bir işlemdir. Dikkatle yapılmalı, doz ve tekniğe özen gösterilmelidir.

Selülit Mezoterapi İşlemi

Selülit birtakım etkiler sonucu özellikle kalça ve baldır bölgesinde görülen derin çukurluklardır. Rahatsız edici bir görüntü oluşturduğu için kadınların canını sıkan olumsuz bir durumdur. Çeşitli sebeplere bağlı olarak ortaya çıkar. Genetik ve hormonların etkisinin yanı sıra doğum sonrası daha belirgin olarak ortaya çıkar. Selülit Mezoterapisi mini enjeksiyonlar ile bu bölgeye yapılan bir dolgu işlemidir. Oldukça etkilidir ve sıkça tercih edilir. Dolgu maddesi içeriği hyaluronik asit dediğimiz dolgunlaştırıcı etki yapan bir tür doğal bileşendir.

Mezoterapi işlemi selülitin yanı sıra saç dökülmesi gibi sorunlara da etki etmektedir. Bölgesel incelme ve zayıflama için de tercih edilir. Dolayısıyla vücudunuzla ilgili genel bir çok sorun üzerinde etkilidir. Herhangi bir yan etkisi bulunmamakla birlikte hafif kızarıklıklar baş gösterebilir. Ancak 1-2 gün içerisinde kaşıntı, kızarıklık, şişlik gibi kontrendikasyonlar ortadan kaybolur. Bebek gibi bir cilde sahip olmak tahmin ettiğinizden çok daha kolay!

Soru sor

Name
E-mail
Comment

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL