Saça Botoks Nedir? Saç Botoksu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İnsanların ilerleyen zamanlarda ciltlerinde ya da vücutlarında yaptırdıkları uygulamaların tümüne botoks denilmektedir. Olumsuz yaşam koşulları, stres, kirli hava ve ilerleyen yaşların sebep olduğu kırışıklıklar ve sarkmalar yapılan tıbbi müdahalelerle belirli bir süre düzeltilebiliniyor. Böylelikle kişiler daha genç ve daha güzel bir görüntüye sahip olabiliyorlar. Günümüzde bu uygulama birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Saça botoks, ciltte uygulanan gerdirme ve kırışık önleme ile alakası olmayan bir yöntemdir. Zaman içerisinde kullanılan düzleştiriciler, fön, boya ve hatta kullanılan şampuan ve kremler saçlarda olumsuz etkiler oluşturabiliyor. Saçların kabarması, elektriklenmesi, dökülmesi ve renginde matlaşma görülmesi durumlarında saçlara bakım yapılması gerekmektedir. Bu bakım da saç için gerekli olan vitamin ve minerallerle yapılmaktadır.

Saç Botoksunu Kimler Yaptırmalıdır? Nasıl Yapılır?

Farklı saç tiplerine sahip olan kişiler (düz, dalgalı, kıvırcık, ince ya da kalın telli fark etmez) saça botoksu yaptırabilirler. Eğer saçlarınızın uçlarında çatallaşma, kırılma varsa onları tekrar canlandırmanız gerekir. Yıkandıktan sonra bile sertleşme, kuruttuğunuzda elektriklenme ve kabarma görüyorsanız bu durum da sizi rahatsız ediyorsa bu uygulamayı yaptırabilirsiniz. Uygulamadan sonra zarar görmüş olan saç telleriniz tekrar eski canlılığına kavuşacaktır.

Saçlarınızın ihtiyacı olan B ve E vitaminleri saç köklerinize uygulanarak, Hindistan cevizi ve argan yağı ile saçlarınıza bakım yapılarak gerçekleştirilen bu işlem sonrasında oldukça sağlıklı saçlara ulaşabilirsiniz. Evde kendinizin de yapabileceği bu uygulamayı tecrübeli kişilere yaptırırsanız daha iyi sonuç alabilirsiniz. Saçın ihtiyacı olan vitaminleri belirlemek uzman kişinin yapması gereken bir durumdur. Uzman hazırladığı serumu saç kökünden uçlara doğru sürer, yıkar ve kurutur.

Saç Botoksunu Ne Kadar Süre İle Yaptırmalıyız?

Nasıl ki cildimiz zaman içerisinde yaşlanıyor ve deforme oluyorsa, saçlarımız da aynı şekilde yaşlanmaktadır. Olumsuz birçok etken saçlarımıza da zarar vermektedir. Hal böyle olunca yaşlanmış olan saçlara tedavi uygulamak gerekir. Yapılacak olan tedavi ile görüntü güzelliğinden başka saç sağlığımızı da korumuş oluruz. Neticede saçlar bayanların oldukça önem verdikleri süsleridir.

Herkesin saç yapısı farklı olduğundan dolayı yapılan bakım işlemini tekrarlama süreleri de farklı olmaktadır. Kimi insanlar 2 ay sonra bu bakımı yaptırırken kimileri ise 4 ay sonra yaptırma ihtiyacını hissedebilirler. Ama şu bir gerçektir ki botoks sonrası saçlar daha yumuşak ve daha pürüzsüz bir saç dokusuna sahip olacaktır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL