PRP Tedavisi Öncesi Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Tamamlanması yaklaşık 30-40 dk süren PRP tedavisi,  kanın bir tüpte ayrıştırılmasıyla elde edilir. Bir adı da mezoterapidir. Trombosit bakımından zengin plazma tam kanın diğer bileşenlerinden santrifüj (maddeyi ayrıştıran cihaz) yöntemiyle ayrıştırılarak kullanılır. Çünkü trombositler, yani pleteletler hasarlı dokular için doğal bir rezervuar görevi görürler. Trombositlerin salgıladığı büyüme faktörleri doku iyileşmesini sağlar. İşlemden sonra uygulanan bölgede,  bazı durumlarda bir miktar kızarıklık ve morarma görülse de 1 günde bu belirtiler kaybolur. Çok fazla yan etkisi bulunmamaktadır

PRP yapılırken hijyen çok önemlidir. Kan sulandırıcı kullananlar, kanser hastaları, kan hastalıkları olanlar, uygulanacak bölge iltihaplı ya da enfeksiyonlu olanlar, hamile ve emzikliler bu işlemi yaptıramazlar.

PRP Tedavisinin Ayrıntıları

PRP tedavisi yaptırmayı planlayanlar doğal olarak PRP ne demek sorusunun yanıtını da merak etmektedir. PRP, İngilizcede “Pletelet Rich Plazma” ifadesindeki kelimelerin baş harflerinden oluşan ve kişinin kendi kanından ayrıştırılan zengin maddelerin enjekte edilmesiyle yapılan bir tedavi şeklidir. PRP’nin zarar görmüş dokulara enjekte edilmesi, vücutta yeni sağlıklı hücrelerin teşvik edilmesini sağlar.

PRP cilt kırışıklarının,  lekelerinin, sivilce ve yara izlerinin, saç dökülmelerinin tedavisi için kendi kanımızın ayrıştırılmasıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir. Uzun süreli fayda sağlaması için 4 seans yapılması tavsiye edilir. Tek seans yapılırsa, tedavi öncesi görünüme daha çabuk dönülür. Belli aralıklarla yapıldığında kalıcı sonuçlar elde edilir.

PRP Saç Tedavisi Nasıl Yapılır?

Günlük ortalama 100-150 tel saçımız dökülebilir. Bundan fazla olursa saç dökülmesi ciddiye alınmalıdır. PRP saç tedavisinde son derece başarılı olan bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. PRP işlemi sırasında fibloblast denilen saç köklerini besleyecek madde kişinin kendi kanından ayrıştırılarak dökülen bölgeye enjekte edilir. Saç dökülmesi için yapılan PRP işleminde,  hastanın kanından 10 cc alınır (1 çay bardağı kadar) Santrifüj edilen kan beyaz ve kırmızı kan olarak ikiye ayrılır. PRP saç tedavisi konusunda iddialı bir yöntem olarak tanımlanmaktadır.

Kırmızı kan özel bir işleme tabi tutulduktan sonra seyrelmiş bölgeye napaj (çoklu noktaya enjeksiyon) yöntemiyle enjekte edilir. Bu uygulamanın özünde doku yenilenmesi vardır. PRP ile saç tedavisi 30 dk. kadar sürerken, uygulama esnasında  acı olmaz. PRP sonrasında da herhangi bir iz kalmamakta ve hasta normal hayatına işlem sonrası devam edebilmektedir. PRP fiyatları yapılacak olan işlemin detaylarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL