PRP Tedavisi ile Gençleştirme İşlemi

Yazımıza ilk olarak PRP ne demek onu açıklayarak başlayalım. Vücutta kanın pıhtılaşmasını sağlayan hücre pulcuklarına platelet adı verilir. PRP, platelet yönünden zenginleştirilen plazma uygulaması olarak tanımlanan bir tedavi şeklinin kısa adıdır. Bu yöntemle hastalardan, 8 ila 20 CC kan alınarak elektrikli 1 motor olan santrifüj makinasında işleme konulur. Vücuttan alınan bu kan, yüksek devirde çökelme prensibine göre ayrıştırılır. Yani kanın içindeki iyileşme faktörleri bakımından zengin hücreler ayrıştırılıp, vücuda enjekte edilir.

PRP tedavisi, yeni bir cilt gençleştirme yöntemi olarak son yıllarda geliştirilmiştir. Kişiden alınan kan, 6 dakika süren bir ayrıştırma işlemine tabi tutulur. Sonrasında üstte kalan bölüm alınarak hastaya enjekte edilir. İşlem hangi bölge ile ilgili ise direkt olarak oraya uygulanır. Ortalama olarak 20 dakika kadar süren basit bir işlemdir.  Kişinin kendisinden alınan kan ile yapılan bir tedavi yöntemi olduğu için, yan etkisi yoktur. Buraya kadar yazdıklarımızla PRP nasıl yapılır sorusunun cevabını aradık.

PRP Vücuttaki Kullanım Alanları Nelerdir?

Şimdi kullanım alanlarına bir göz atalım. PRP diz kireçlenmesi tedavisinde, tenisçi dirseği tedavisinde, topuk dikeni tedavisinde, lazerden sonra derinin hızla iyileştirilmesinde, saç dökülmelerinde, uzun süre iyileşmeyen yara ve çatlak tedavisinde uygulanır. Genel anestezi gerektirmeyen bir uygulama olduğu için anestezi sebebi ile oluşabilecek riskler olmaz. İlk uygulama yapıldıktan sonra vücutta oluşan sağlıklı ve canlı görünüm belli bir süre sonra gerileme gösterebilir. Her 12 ayda bir tekrarlanan 3-4 seanslık uygulamalar, doku onarımının etkisinin kalıcı olabilecek bir seviyeye getirebilir.

PRP Tedavisinin Saç ve Vücuttaki Uygulanışları Nelerdir?

PRP saç tedavisi yöntemi, 4 ila 6 seans arası olmaktadır. Arada 15 günlük dinlenme süreleri verilmelidir. Saç dökülmelerinde, saç yapısını sağlamlaştırmak amacıyla hem tek olarak hem de diğer tedavi yöntemleri ile beraber uygulanabilir. PRP ile elde edilen trombositlerin yoğunluğu, kandaki 2 ila 4 kat daha fazladır. PRP ile ciltte oluşan hasarlı dokuların onarımı sağlanır.

Daha ışıltılı bir cilde kavuşmak isteyenlerin tercih ettiği bir yöntemdir.  Herhangi bir yan etkisinin olmaması uygulamayı daha güvenli bir hale getirmektedir. Cildi en doğal biçimde yeniler, kırışıklıkları ve çizgileri doldurarak değil de hücreleri gençleştirerek giderir. Etkisi uzun sürer. Kolay ve acısız bir yöntem olduğu için tercih edilmektedir.

PRP İşleminin Fiyatları Ne Kadardır?

PRP fiyatları işlemin yapılacağı bölgenin durumuna göre değişiklik gösterir. Yüz bölgesine yapılan PRP ile dirsek bölgesinde yapılan PRP fiyatları farklılık göstermektedir. O yüzden ortalama bir fiyat vermek çok zordur. Birebir görüşmelerden sonra, fiyat belirlemek biz daha doğru sonuca ulaştıracaktır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL