PRP nedir? Hangi durumlarda uygulanır?

Prp İngilizce Platelet Rich Plasma kelimelerinin kısaltmasıdır. Yani trombosit hücreleri yönünden zengin kan demektir. Kırışıklık, leke, sivilce-yara izleri ve saç dökülmesini gidermede kullanılan bir yöntemdir. Ek tedavilerle (lazer-peeling) iyileşme sürecini hızlandıran ve sonuçların kalıcılığını artırır. Kırışıklık, yara ve sivilce izi saç dökülmesini giderme ihtiyacı olan kişilere prp uygulanabilir. Hamile, emziren, uygulama bölgesinde enfeksiyonu olan, kan hastalığı, kanser ve kan sulandırıcı kullanan kişilere yapılamaz. Bunlar dışında yapılmasında herhangi bir yan etki görülmemektedir. Böylece Prp ne demek sorusuna da yanıt vermiş olduk.

 Prp Hangi Durumlarda Uygulanır?

Prp tedavisi yapılacak kişinin kendisinden alınan kan santrifüj denilen cihazda yüksek hızda ve belirli süre döndürülerek trombositten zengin plazma elde edilir. Elde edilen plazma sorunlu bölgeye küçük iğneler yardımıyla enjekte edilir. Ya da franksiyonel lazer, franksiyonel radyofrekans uygulan bölgede oluşan gözeneklere elde edilen plazma sürülerek gözeneklerce emilmesi sağlanır.

Prp Tedavisi Hakkında

Elbette ki prp tedavisi yaptırmak isteyenler Prp nasıl yapılır? Sorusunun yanıtını da merak etmektedir. Kişiye göre 2-4 hafta aralıklarla uygulanır. İkinci ya da üçüncü seanstan sonra etkileri ancak gözlenebilir. Uygulama sonunda ciltte parlaklık, kırışıklıklarda sıkılaşma ya da saçlı deride seyrek alanlarda artış gözlemlenir. İşlemden sonra kişi normal hayatına devam edebilir ama sıcak suyla banyo önerilmez. Güneşten mutlaka korunmalıdır. Genelde uygulama bölgesinde göze çarpan bir komplikasyon görülmez. Bazı durumlarda küçük morluk ve kızarıklıklar görülebilir bu durumda buz kompresi uygulanmalıdır. Işık tedavileri, lazer ve mezoterapi gibi yöntemlerle birlikte uygulanabilir hatta etkinliği artıracaktır.

Prp Saç Tedavisinde Etkilidir

Gücünü ve canlılığını yitirmiş, seyrekleşmiş saçlara uygulanan etkili ve kalıcı bir yöntemdir. Kişinin kendisinden elde edilen plazma ilgili bölgeye küçük enjektörlerle uygulanarak saç köklerinin canlanması sağlanmaktadır. Uygulama sonunda saçların canlandığı yoğunluğunun arttığı gözlemlenmektedir. Ekim yapılan kişilere uygulandığında, oluşan yara izlerinin iyileşmesinin hızlandığı, saçların daha güçlü hale geldiği ve daha hızlı uzadığı gözlenmektedir. Prp tedavisi yaklaşık 30 dakika sürmekte ve acısız bir yöntemdir. Prp saç tedavisi söz konusu olduğunda etkili bir seçenek olarak karşımıza çıkar.

Üç ay boyunca ayda bir uygulanan yöntemin kalıcılığını artırmak için her yıl tekrarlanması tavsiye edilir. Uygulanan bu yöntem tamamen güvenli, kalıcı ve pratik bir yöntemdir. Her kişide etkileri farklı görülebileceği için uygulayıcının uyarılarını dikkate almak ve beklentiyi ona göre oluşturmak hayal kırıklığına uğramamak adına önemlidir. Günümüz itibariyle Prp fiyatları söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda fiyat seçeneği çıkabilmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL