PRP Kimlere Uygulanmaz? 

Tıp biliminin her geçen gün gelişme göstermesiyle birlikte tıbbi müdahalelerde de gelişme gözlenmiş ve bu durum insan sağlığı açısından olumlu bir gelişme olarak kabul edilmiştir. Günümüzde oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip olan PRP tedavisi birçok tahribatın onarımı açısından oldukça sık tercih edilen bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kendi kanınız içerisindeki trombosit maddesi alınır ve hasara uğramış bölgeye enjekte edilerek iyileşme süreciniz hızlandırılır. İçinde büyüme hücreleri bulunan bu trombositler enjekte edilen bölgedeki tahribatı onarır. Bu tedavi yönteminin kimlere uygulanmayacağı da merak edilen sorular arasındadır. Kan sulandırıcı ilaç kullananlar, kanser hastalığıyla ilgili herhangi bir bağlantısı olanlar, kan hastalıklarına sahip olanlar, hamile ve emziren anneler tarafından uygulanmaması gereken bir tedavi yöntemidir.

PRP Ne İşe Yarar?

Onarıcı ve gençleştirici etkisiyle son zamanların popüler estetik işlemlerinden biri olarak kabul edilen PRP işlemi tamamen sizin kanınızdan elde edilen plazmalarla gerçekleştirilmektedir. Ameliyatsız yenilenme ihtiyacının karşılanmasını arzulayan herkesçe rahatlıkla tercih edilen bu uygulama kendi hücrelerinizin tekrar size enjekte edilmesinden ötürü herhangi alerjik bir reaksiyona da sebebiyet vermemektedir.

Vücudunuzdaki genetik veya çevresel faktörlere bağlı olarak oluşan tahribatların onarılmasında kullanılmaktadır. Uygulanan bölgedeki hücre yenileyici göreviyle bölgenin onarımını hızlı bir şekilde gerçekleştirildiği bu yöntemle kişiler saç dökülmesi, yüz ve ellerdeki kırışıklıkların giderilmesi, cilt lekeleri gibi durumların önüne geçmekte ve diledikleri görüntüye ulaşmaktadırlar.

PRP Yan Etkileri Nelerdir?

Sağlanması gereken hijyen koşulları işlem esnasında sağlandığı takdirde hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Burada önemli olan işlemin deneyimli bir uzman tarafından doğru bir şekilde gerçekleştirilmiş olmasıdır. Kan hastaları, kan sulandırıcı kullanan kimseler, kanserle herhangi bir bağlantısı olanlar, hamile ve emziren anneler tarafından bu işlemin gerçekleştirilmemesi gerekmektedir. Bu kişi haricindeki kişilerde de herhangi olumsuz bir reaksiyon gözlemlenmemektedir.

İşlemden sonra enkjekte işleminden dolayı ufak kızarıklıklar olsa da bu durum geçici bir durum olduğundan yan etki olarak görülmemektedir.  İşlemden sonra kendinizce aldığınız önlemlerle de herhangi olumsuz bir durumun önüne geçmiş olursunuz. Bu önlemleri aynı gün banyo yapmaktan kaçınarak ve güneş ışınlarına maruz kalmayarak gerçekleştirebilirsiniz. Güvenilir bir estetik merkezi ile gerçekleştireceğiniz PRP işleminiz size dilediğiniz gençliği sağlayacaktır.

Soru sor

Name
E-mail
Comment

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL