Plastik Cerrahi Ben Aldırma Sonrasında Gündelik Hayat

Ben aldırmak ile ilgili önünüze koyulan birçok yöntem bulunmaktadır. Lazer yöntemi ve yakma yönteminin dışında cerrahi müdahale ile alınan benler uzmanlar tarafından daha sağlıklı görülmektedir. Cerrahi müdahale ile lokal anestezi yapılmak suretiyle bölge kesilerek alınır. Çıkarılan ben patolojiye gönderilerek sorunun kaynağına ulaşılır.  Yüzdeki benleri aldırma sanıldığı gibi kansere yol açan bir durum değildir aksine kanser riski taşıyan hastalara erken tanı konulmasını sağlar. Bu sonuca ulaşabilmek için cerrahi yöntemler kullanılmalıdır. Lazerle ben aldırma uygulamasında çıkarılan ben tahrip olacağı için patolojik incelemeye olanak vermez.

Plastik Cerrahi Ben Aldırma Sonrası

Ben aldırma ameliyatı sonrası herhangi bir olumsuz sonuca ulaşmamak için doktorunuzun verdiği talimatlara uymanız gerekmektedir. Peki uzmanlar ben aldırma ameliyatı sonrası hastalara ne gibi tavsiyelerde bulunuyor birlikte inceleyelim. Öncelikle mevsim fark etmeksizin koruyucu güneş kremi kullanılması yönünde ciddi uyarılar var. Plastik cerrahi ben aldırma sonrası benin alındığı kısımda belli belirsiz izler kalacaktır. Tabi bu alınan benin büyüklüğüne ve yapısına göre değişkenlik gösterebilir. Uygulama yapılan bölgeye olabildiğince dikkat edilmesi mikrop kapmaması için gerekli özenin gösterilmesi gerekmektedir.

Yaranın dış etkenlerle iltihaplanması cilt kanserine dahi yol açabilmektedir. Solaryum gibi ultraviyole ışınları barındıran uygulamalardan uzak durulması gerekmektedir. Uygulama yapılan bölge belli bir süre bakteri riski taşıyan çeşme sularından da uzak tutulmalıdır. Cerrahi bir operasyon sonrası iyileşme döneminiz fazla uzun sürmeyecektir. Yapılan uygulamada kullanılan lokal anestezidir. Yani benin bulunduğu kısım ve alt tabakası haricinde hastalar uyanık olacak ve ağrı hissetmeyecektir.

Plastik Cerrahi Ben Aldırma

Gündelik hayatınıza aynı gün dahi dönebilir işlerinizi yapabilirsiniz. Fakat daha öncede belirttiğimiz gibi uygulama yapılan bölge ultraviyole ışınlarından ve bakteri riski taşıyan hemen her şeyden uzak tutulmalıdır. Dikişleriniz estetik doktorları tarafından atıldığı için büyük izler taşımayacaksınız. Açılan bölgenin büyüklüğü veya derinliği izlerin ne kadar belirgin olacağını belirleyen faktörlerdir. Ben aldırmak sizi korkutmasın. Hem uygulama hem de uygulama sonrası en kısa sürede acısız bir şekilde hayatınıza döneceksiniz. Tabi yapılacak yöntemi iyi belirlemeniz ve uzman bir doktor tarafından verilen kararlar doğrultusunda sorunsuz bir operasyonla estetik bir görüntüye sahip olabileceksiniz.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL