PİSTOR ELİANCE ( MEZOTERAPİ TABANCASI )

Kadınların güzelliklerine olan düşkünleri asırlar öncesine dayanır. O dönemlerden itibaren genç kalmak, güzel olmak ve kusurlarını yok etmek için pek çok şey denenmiştir. Gelişen teknoloji ile birlikte, farklı yöntemlerle bunu başarmışlardır. İşte o yollardan biri de mezoterapidir. Mezoterapi: vitaminlerin, minerallerin, enzimlerin ve aminoasitlerin tek başına ya da karıştırılarak deri altına enjekte edilmesidir.

Daha çok, estetik amaçla yapılan tıbbi bir işlem olan mezoterapi; dermokozmetik alanda Saç Dökülmeleri, selülit, bölgesel zayıflama, cildi gençleştirme için uygulanan, etkili bir yoldur.

Mezoterapi İğnesi ile yapılan tedavi ağrılı ve acılı bir yöntem olduğu için son zamanlarda yerini iğnesiz mezoterapi almıştır.

Ayrıca mezoterapide, elle uygulanma yönteminin haricinde son zamanlarda daha sık kullanılmaya başlanan mezoterapi tabancası ile de daha etkili sonuç alınabilmektedir.

Mezoterapi tabancası görevi nedir

Mezoterapi Tabancası; özellikle saç mezoterapisi için son zamanlarda uzman hekimlerin en çok tercih ettiği yöntemlerden biridir. Görevi; daha geniş bir alanda kullanılması, her noktaya etki ederek yoğun bir tedavinin ardından daha fazla tedaviye yanıt vermesi içindir.

Mezoterapi uygulaması

Mezoterapi; saç yüz ve Vücut Mezoterapisti olarak uygulanır.

Saç Mezoterapi, saçların kalınlaşması, dolgunlaşması ve tekrar kuvvetlenmesi için saçlı olan deriye çok ince iğnelerle uygulanan bir yöntemdir. Ancak, genetik sebeple dökülmüş ve tamamen saçsız kalmış bölgede etkili olmaz.

Yüz Mezoterapisti, zaman, güneş ya da çevresel etkenlerden dolayı ciltte olan lekeleri, sarkmaları gidermek için cilde vitamin ve mineralleri enjekte ederek azalan dokuların yerine konması amacıyla uygulanan çok etkili bir yöntemdir.

Vücut mezoterapisinde ise, kadınların en korkulu rüyası olan selülit tedavisi ve vücut şekillendirme için uygulama yapılır. Estetik ve güzelliğine önem veren kişiler, yağ aldırma gibi acı ve sancı veren yolları tercih etmektense, daha az acı veren ve daha güvenilir olan ve daha kısa zamanda olumlu sonuç veren vücut mezoterapistini tercih etmektedir

Mezoterapi tabancası ile tedavinin faydaları

Özellikle Saç Mezoterapisi için uygulanan mezoterapi tabancası ile açılma olan her yere rahatlıkla uygulanabilir. Elle yapılan uygulamanın aksine her noktaya atlamadan yapılan uygulama sayesinde daha verimli sonuç alınabilir.

Mezoterapi tabancası ile yapılan uygulamada deri altına verilecek ilacın dozaj ayarlaması yapıldığı için, her bölgeye eşit miktarda enjekte edilir. Ayrıca elle uygulamada iğne boyutu ayarlaması yapılamazken, tabanca ile aynı boyutta iğne kullanılır ve istenilen etki daha kısa zamanda ve daha iyi bir şekilde alınır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL