Örümcek Ağı Estetiği Nedir? Nasıl Uygulanır?

Yaşımızın ilerlemesiyle yüzümüzde kırışıklıklar, çizgiler oluşmakta, yanaklarda sarkmalar meydana gelmektedir. Bu sorunlara estetik müdahaleler çözüm getirilmekte olup bunun yanında cerrahi operasyon ve ameliyat gerektirmeyen alternatif tedavi modelleri de geliştirilmektedir. Ameliyatsız  yüz germe işlemi olarak da bilinen örümcek ağı tekniği de yüz estetiği için kullanılan yöntemlerdendir.

Örümcek ağı yöntemi ile cerrahi müdahale gerektirmeyen doğal örümcek ağlarından esinlenerek geliştirilmiş yöntemle özel ipler yardımıyla yüzünüzün güzelleştirilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca örümcek ağı estetiği yüz dışında boyun, göğüs ve popo bölgelerinde de uygulanabilmektedir.

Ameliyat olmaktan çekinen veya doğal yöntemlerle daha sağlıklı ve çekici bir yüz elde etmek isteyenler için doğal yüz gerdirme yöntemi daha elverişli olacaktır.

Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Uygulanır?

Örümcek ağı estetiği ameliyat gerektirmediği için diğer yöntemlere göre daha kolay yapılmaktadır. Yaklaşık 1 saatte tamamlanan örümcek ağı uygulaması aşamaları aşağıdaki gibidir.

 • Öncelikle örümcek ağı estetiği uygulanacak bölge gerekli muayeneler ile tespit edilir.
 • Örümcek Ağı Estetiğiuygulanacak bölge tespit edildikten sonra gerekli ip sayısı bulunur.
 • İşleme başlarken gerdirme uygulanacak bölge hassasiyetle temizlenir.
 • Örümcek ağı estetiği ile gerdirilecek bölgede ağrı hissedilmemesi için işlem yapılacak olan bölge lokal olarak uyuşturulur.
 • Cilt dokusuna eriyebilen ameliyat ipleri özel iğneler yardımıyla işlenir. Örümcek Ağı Estetiğiadını bu işlemden almaktadır çünkü ipler cilde örümcek ağı şeklinde yerleştirilmektedir.
 • Özel İpler cildinize işlendikten sonra tekrar hassas bir temizleme ile işlem sonlandırılır.

Örümcek Ağı Estetiği Kimlere Uygulanabilir?

Örümcek ağı estetiği uygulamaları özellikle yüz için kullanılmakla birlikte;

 • Yüzünde kırışıklıkları ve çizgileri bulunanlar,
 • Yanaklarında ve çenesinde sarkma oluşanlar,
 • Göz ve dudak bölgeleri etrafında kırışıklıkları bulunanlar,
 • Kol ve bacak içlerinde sarkma olanlar,
 • Karın ve göğüs bölgesinde sarkma meydana gelenler için kullanılabilecek bir uygulama yöntemidir.

Kısaca cerrahi operasyonlar yerine tercih edilen Örümcek ağı estetiği işlemleri ile daha düzgün ve çekici bir yüze ve vücuda sahip olmak isteyen herkesin kolayca yaptırabileceği bir uygulamadır. Örümcek ağı yöntemi ile estetik işlemleri için lütfen doktorunuza danışınız.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL