NEVÜS ( BEN ALDIRMA ) aldırmak ile ilgili bilinmesi gerekenler

Benler insan vücudunun her yerinde görülebilir. Genellikle sağlığı etkileyen durumları yoktur. Estetik açıdan kişileri rahatsız ettiğinden dolayı ben tedavisi yaptırılır. Şayet benin renginde değişme olursa, boyutlarında hızlı bir şekilde değişme söz konusu olursa, kanama, kaşınma, ağrıma olursa sağlık sorunları olabilir. Sağlık sorunları olursa benin estetik açıdan değil hastalık nedeniyle çıkarılıp patolojiye gönderilmesi gerekir. Yapılan incelemelerin neticesine göre tedavi uygulanır. Kötü huylu olup hastalıklı olan benlerde lazer tedavisi uygulanamaz. Cerrahi müdahale yapılması gerekir.

Ben  Tedavisi

Ben, her insanda görülebilir. Hastalık taşımayan benlerin tedavisinde çeşitli yöntemler kullanılır. Bu yöntemler arasında Lazerle Nevüs Tedavisi en fazla kullanılandır. Cerrahi müdahale ise ben tedavisinde kullanılan bir diğer yöntemdir. Küçük veya nokta şeklindeki benlerin tedavisinde lazer tercih edilir. Lazer uygulanan bölgede pullanma olur. Fakat bu durum 3 veya 5 gün içinde geçer. Güzellik adına aldırılan büyük benlerin yerinde suçiçeği izleri gibi izler kalabilir. Kalan hafif çukurların nedeni eliptik kesi ile benin olduğu yerden çıkarılmasından kaynaklanır. Kesiler ince ipliklerle dikilir. İplikler kendiliğinden erir.

HER BEN (NEVUS) ALINABİLİR Mİ?

Bireyi estetik açıdan rahatsız eden bütün benler alınabilir. Benin karakteristik özelliğine göre lazer veya cerrah, müdahale kullanılır. Lazerle ben tedavisi yapılır. Fakat tedavi birden fazla seans gerektirir. Ben alma işlemi ortalama 5 ila 10 dakika arası sürmektedir. Ben alma işleminin nasıl yapılacağına doktorlar karar vermelidir. Doğru teşhisin konulması için uzman doktora görünmek gerekir. Benler şu sebeplerden dolayı aldırılır:

  • Kişiyi rahatsız etmesi
  • Estetik olmayan görünümün bulunması
  • Cilt kanseri riskinin olması

BEN ALDIRMA (NEVUS) TEDAVİSİNDE KULLANILAN YÖNTEMLER

Günümüzde ben tedavisinde iki yöntem yoğun olarak kullanılır. Bunlar cerrahi müdahale ve lazerdir. Hangi bene hangi yöntemin uygulanacağını Çağdaş Orman gibi uzmanlar belirlemelidir. Estetik merkezlerinde gerçekleştirilen işlemde doğru karar önem arz etmektedir.

BEN ALDIRMA TEDAVİ SÜRECİ

Genellikle ben aldırma işlemi kısa sürmektedir. Pansuman bile gerektirmeyen bu küçük operasyondan sonra kişi gündelik hayatına geri dönebilir. İşlemin gerçekleştirildiği bölgede üç gün boyunca hafif pembelik, pullanma gibi durumlar görülür. Bunlar iyileşme sürecinde görülecek sıradan durumlardır. Zamanlar işlemin yapıldığın bölge tenin rengini alır ve iz kalmadan iyileşir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL