Nazolabial Dolgu Uygulaması

Yüzümüz gençliğini yitirmeye başlamaya görsün yerçekimi yanaklarımızı burun kenarlarımızı ve dudak kenarlarımızı aşağı büküyor. Bu da sanki biz çok üzgün bir haldeymişiz gibi bir surat ifadesi katıyor. İşte tam bu noktada bundan kurtulmak ve yer çekimine meydan okumak amaçlı nazolabial dolgu uygulaması karşınızda. Derin çizgilerin suratımızdan az maliyetle ve bıçak altına yatmadan yok edilebileceği bir uygulama olan dolgu uygulaması surat ifadenizdeki o mutluluğu size tekrar veriyor. Kimler böyle bir uygulamadan yararlanabilir veya yararlanamaz noktasında yine doktorunuz tarafından kontrol edilmelisiniz.

Herhangi bir alerjik reaksiyon göstermediğinizden emin olunmalıdır. Ayrıca kanser, şeker hastalığı gibi bir hastalığınızın olmaması gerekmektedir. Uygulanabilirlik noktasında nazolabial yüzdeki bir bölgedir. O bölgenin kırışıklıkları ve sarkması olduğu takdirde uygulama yapılır. Bir de aslında yanak kısmının sönmesi ve nazolabial bölgesinin ortaya çıkması durumunda da bu dolgu işlemine gidilir.

Nazolabial Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dolgu uygulamalarının hepsinde olduğu gibi bir enjeksiyon söz konusu. Öncelikle hastanın ne kadar dolguya ihtiyacı olduğuna karar verilir ve dolgu hazırlanır. Enjeksiyonun gerçekleşeceği yer dezenfekte edilir. Kimi zaman anestezi uygulanmazken kimi zaman lokal anestezi uygulanabilir. Ancak genelde anestezik krem kullanılır. Ardından az az uygulanarak hastanın nazolabial bölgesine gerekli dolgu enjekte edilir.

Nazolabial Uygulamasının Sonuçları

Nazolabial dolgu uygulanmasından yaklaşık iki hafta sonra etkisini gösterecektir. O zamana kadar doğalca yayılacak ve güzel görüntüye sahip olunacaktır. Bu süreçte dolgu işlemlerinin tamamında olduğu gibi dikkat edilmesi gereken bir kaç ayrıntı mevcut. Yatış pozisyonu, bol bol su tüketimi, az temas gibi uyarılara dikkat edilmelidir. Bu süreçte kimi zaman iki haftaya ulaşmadan dolgunun aldığı şekil farklı farklı olabilir. Asla korkulmamalıdır. Çünkü dolgu yerine doğalca yerleşene kadar böyle durumlara yaşanabiliyor.

İki haftayı beklemek en akıllıca karardır. Dolgu işlemlerinin estetik boyutu olduğundan doktorunuza bu konuda hep güvenmelisiniz. Yan etkisi görülmemekle birlikte enjeksiyon işlemleri sonucu doğal olarak ufak kızarıklıklar veya küçük nokta şeklinde morluklar olabilir. Bu sizin cildinizin hassasiyet boyutuna göre değişecektir. Ancak bir kaç güne kadar iyileşip kızarıklıklar ve morluklardan kurtulacaksınız.

Soru sor

Name
E-mail
Comment

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL