Meme(Göğüs) Büyütme İçin En Uygun Yaş Nedir?

Meme(göğüs) her kadın için farklıdır. Kimi kadın için küçük kimi kadın için büyük olabilmektedir. Çeşitli nedenlerden dolayı göğüs estetiği yaptırmaktadırlar. Göğse yapılan estetik uygulamaları içinde göğüs büyütme operasyonu da yer almaktadır.  Göğüs büyütme uygulaması ameliyat yada yağ enjeksiyonu ile yapılabilir. Küçük göğüslere hacim kazandırılması için ve düzgün bir şekle sahip olmayan göğüslere şekil verilmesi için yapılmaktadır. Genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Ameliyatın süresi 1-1,5 saat arasında değişmektedir.

Meme(göğüs) büyütme ameliyatına girmeden önce dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Nasıl bir göğse sahip almak istediğinize karar vermelisiniz. Göğüslerin büyütülmesinde meme implantları kullanılmaktadır. Meme implantı,  göğsün içine doldurulan içeriğinde silikon bulunan protezlere verilen addır. Bu kararın belirlenmesi ile silikon yerleştirilecek bölgelere karar verilir. Farklı bölgeden yerleştirilme yapılmaktadır. Her bir yerleştirme ile farklı sonuçlar alınmaktadır.

Ameliyattan 10 gün önce ilaç alımı kesilmelidir. Kişinin özel bir durumu var ise doktoru ile paylaşmalıdır. Gerekli tahliller yapıldıktan sonra ameliyata girmeye uygun olması halinde süreç başlamaktadır. Ameliyattan önceki 5-6 saat aç olmalıdır.  Hasta üzerinde gerekli çizimler yapılarak bütün detaylar belirlenmektedir.

Meme Büyütme Operasyonunun Detayları

Bu ameliyatta göğse yerleştirilen silikonlar ömür boyu kullanabilirsiniz. İlerleyen yıllarda sarkmaların oluşması nedeni ile silikonların görüntüsü bozulabilir. Bir daha yaptırmanız gerekebilir. Çok büyük bir etki görmediği sürece silikon patlamaz. Merak edilen bir konuda anne olduğunuz zaman çocuğunuzu emzirebilirsiniz. Hiçbir probleme neden olmamaktadır. Silikonlar kanser yapmamaktadır.

Göğüs estetikleri içinde meme dikleştirme(mastopeksi) uygulaması da bulunmaktadır. Bu uygulamada düşük olan meme başları dikleşmesi sağlanmaktadır. Meme dikleştirilmesi de bir ameliyat ile yapılmaktadır.

Meme(Göğüs) Büyütme İçin En Uygun Yaş Nedir?

Gelişim çağında göğüslerde gelişmektedir. On sekiz yaşına kadar vücudun gelişimi devam etmektedir. Bu ameliyatı olabilmek için 18 yaşında olmanız gerekmektedir. Çok özel durumlarda daha küçük yaşlarda göğüs büyütmesi yapılabilmektedir. Bu ameliyatın yapılabilmesi alt sınır 18 yaştır. Ancak bir üst sınır bulunmamaktadır. Sağlıklı olduğunuz sürece istediğiniz zaman yaptırabilirsiniz. Meme estetiği fiyatları ameliyatın yapıldığı hastaneye, kullanılan silikon, ameliyatın büyüklüğüne bağlı olarak değişmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL