Meme Protezi nedir? Meme Protezinde Doğal Görünüm Mümkün Mü?

Kadınların dişiliğini ortaya çıkaran göğüsler oldukça önemlidir. Pek çok kadın güzel, şekilli, büyük ve dik göğüslere sahip olmak ister. Bu sebeple göğüs ameliyatları konusunda pek çok ayrıntıyı merak ederler.

Meme Protezinde Hangi Yöntemler Uygulanıyor?

Meme büyütme estetiği ile göğüslerin dolgunluğu artırılabilir. Böylece denge ve simetrisi sağlanır. Kişinin öz güvenine ve dış görünüşüne pozitif etkisi olur. Genel olarak kullanılan yöntem silikon meme protez uygulamasıdır. Sarkık göğüslere sahip olan kişilere ise meme dikleştirme operasyonu yapılır. Böylece sarkıklığı giderilmiş ve sıkılaştırılmış göğüslere sahip olur. Bu ameliyat sayesinde yine estetik ve yükselmiş bir göğüs profili sağlanır.

Meme Protezinde Doğal Görünüm Mümkün Mü?

Güzel göğüslere sahip olmak kadınların kendilerini daha iyi hissetmesini sağlar. Günümüzde kadınları en çok mutlu eden estetik operasyonlarının başında tabi ki meme estetiği gelmektedir. Buna bağlı olarak en fazla talep edilen operasyon türüdür. Yine günümüz teknolojisi ile yapılan meme estetik cerrahi operasyonları oldukça doğal bir görünüm kazandırır.

Meme protezi nasıl yerleştirilir?

Meme protezi iki ayrı yerden protez yerleştirilebilir. İlk olarak meme başı, diğeri ise koltuk altıdır. Meme başı istenen büyüklükte olmadığı taktirde koltuk altından yerleştirilir. Birkaç hafta sonra izler belirsiz hale gelebilir. Genel olarak ise izlerin geçmesi 6 ayı bulabilir.

Protez meme hastaya nasıl uygulanıyor?

Protez meme, göğüs büyütme ameliyatlarında kullanılmaktadır. Yani hastaya cerrahi bir yöntem ile anestezi altında iken uygulanmaktadır.

Hangi tip marka silikon kullanılır?

Meme dokusunu taklit etmek amacıyla silikon protezler kullanılmaktadır. Silikon protezlerinin dış kısımları sert silikon bir kılıfla kaplıdır. İçlerinde ise daha yumuşak jel kıvamında silikon bulunur. Protezlerin büyüklüğü, şekli, yüzeyi önemlidir. Genel olarak damla ve yuvarlak şekilde hastanın tercihine göre kullanılır. Protez fiyatları ise bu tip farklılıklara göre değişmektedir.

Meme protezi emzirmeyi etkiler mi?

Meme protezi taktıran kadınlar rahatlıkla bebeklerini emzirebilir. Silikonun varlığı süt vermeye engel teşkil etmez. Silikon protezi memeye yerleştirirken süt kanallarına zarar verilmez. Herhangi bir doku çıkarılmadığı gibi süt kanallardan geçerek bebeğin ağzına ulaşabilir. Ayrıca protez memede ağrı olmaz.

Meme büyütme ameliyatından sonra denize ya da havuza girmekte herhangi bir sakınca var mıdır?

Yaz aylarında yapılan meme estetiği ameliyatlarından sonra kadınlar genel olarak denize ya da havuza girmekte problem yaşayacaklarını düşünürler. Estetik amaçlı yapılan meme ameliyatı düşünüldüğü adar zor değildir. Ameliyattan 3 hafta sonra rahatlıkla denize ya da havuza girebilirler.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL