Meme Protezi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme protezi silikon bazlı, birkaç milimetre kalınlığında, dış kılıfı olan bir torbadır. Yuvarlak ve damla şeklinde iki adet çeşidi bulunmaktadır. Maddesine göre ise serum fizyolojikli ve silikonlu, yüzey özelliklerine göre düz ve pürtüklü ve yüksekliğine göre yüksek, orta ve düşük profilli protezler bulunur.

Silikonların göğüs içine yerleştirilmesi için kesikler göğüs altından, koltuk altından ya da memenin yan kısmından atılır. Silikonlar, memenin içerisindeki, süt kanallarına zarar vermeden ve komplikasyona neden olmadan göğüs içine yerleştirildikten sonra dikişler atılır ve işlem tamamlanmış olur.

Meme Protezi Yaptırmak Tehlikeli Midir?

Riskler son derece ender rastlanan durumlardır. Herhangi bir şekilde sağlığınızı tehlikeye sokmaz. Silikonun vücutla etkileşimi olmaz ve herhangi bir şekilde zararı yoktur. Kanser ile meme ameliyatlarının ilişki olmadığı bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.

Meme Protezi Fiyatları 2019

Fiyatlar genel olarak hastanelere, doktora, memenin ameliyat şekline ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Fakat günümüzde meme estetiği oldukça uygun fiyatlarda yapılmaktadır.

Meme Protezini Kimler Yaptırmamalı?

Herkes meme estetiği yaptırabilir. Herhangi bir şekilde riskli bir kist ya da kitle söz konusu ise ameliyat esnasında tedavisi de yapılmaktadır.

Meme Protezinin Ömrü Ne Kadardır?

Üretimleri sırasında birçok sağlık tarama kontrollerinden geçirilen protezlerin, patlaması delinmesi beklenilen bir durum değildir. Fakat kesici, delici bir alet ile ya da ateşli silah yaralanmaları gibi buna bağlı yaralanmalar sonucu silikonlar delinip patlayabilir.

Göğüs Büyütme Nedir?

Göğüslerin olduğundan daha büyük, dolgun, şekilli ve dik bir görünüme kavuşmasını sağlayan ameliyattır.

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme büyütme ameliyatı, uzun yıllardır plastik cerrahi uzmanları için prestij ameliyatları haline gelmiştir. Şu anda ülkemizde yaklaşık 1200 plastik cerrah bu ameliyatı başarı ile gerçekleştirmektedir.

Ne Zaman Meme Büyütme Ameliyatı Yapılır?

Memeler, her kadında farklı olarak karşımıza çıkıyor. Meme ameliyatları için en uygun zaman ise bahar ve sonbahar aylarıdır. Göğüsleriniz sarkmaya başladığında ya da olduğundan çok daha küçükse meme büyütme ameliyatı yaptırabilirsiniz.

Meme Büyütme Estetiğinde Hangi Kesi Daha Az İz Bırakır?

Meme büyütme ameliyatları da estetik ameliyat olarak geçmektedir. Doktorlar olabildiğince iz bırakmamaya çalışırlar. Fakat yine de kesikler atıldığından dolayı, görünmeyecek yerlerde izler kalabilir. Çeşitli kremlerle bu izlerin belirginliğini kaybedebilirsiniz.

İstenen Her Büyüklükte Protez Kullanılabilir Mi?

Kullanılabilir. Fakat göğüs kafeslerini aşan protezler kullanıldığında doğallıktan uzaklaşan sonuçlar ortaya çıkar. Güzel ve estetik görünümden uzaklaşılır.

Meme Rekonstrüksüyonu Nedir?

Kadınlarda görülen bir kanser türüdür. Bu hastalıktan mustarip olan kadınlarda kimi zaman kısmen göğüsten tümörlü doku alınması, kimi zamanda göğsün alınması gerekmektedir.

Meme Büyütme Estetiği Zamanla Sarkma Meydana Getirir Mi?

Ameliyatların %90’ı başarılı geçmektedir. Fakat %10’luk bir ameliyat risk taşımaktadır. Ameliyat sonrasında herhangi bir sorunla karşılaşmamak için tüm tetkikleri zamanında yaptırmanız gerekmektedir. Göğüs estetiği beklentilerinizi minimumda tutmak önemlidir. Nadir de olsa sarkmalar meydana gelebilir.

Meme Büyütme Sadece Silikon Protezle Mi Yapılır?

Hayır. Aynı zamanda ameliyatsız olarak yağ ve doldu malzemeleri ile enjeksiyon yöntemi de bulunmaktadır. Fakat göğüs büyütme yöntemleri olarak kabul edilen; besinler, egzersizler ve masajlar pek işe yaramamaktadır.

Meme Büyütme Estetiği Sonrasında Ne Zaman İşe Gidilebilir?

Ameliyat sonrasında 1 ay kadar sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Ağır kaldırmaktan ve ağır egzersizlerden vazgeçilmelidir. Bunun yanı sıra kişi 2 haftalık bir süreç sonrasında normal hayatına devam edebilir.

Meme Büyütme Estetiği Sonrasında Ne Zaman Duş Alınabilir?

Ameliyatın genel olarak 4. gününden sonra herhangi bir enfeksiyon durumu yoksa duş alabilirsiniz. Mutlaka doktorunuza danışmanızda ve kontrolleri aksatmamanızda yarar var.

Meme Büyütme Estetiği Kaç Yaşında Yapılabilir?

Genel şartlarda 18 yaşını geçmiş kişilerde ameliyat izni verilir. Fakat kişinin vücut gelişimini tamamlamış olması gerekmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrasında Mamografi Çektirilebilir Mi?

Meme ameliyatı sonrasında zaten, meme dokusu muayene, ultrasonografi, tomografi, mamografi veya manyetik rezonans görüntüleme yapılmaktadır. Yani evet çekilebilir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL