Meme Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Gerek estetik gerekse sağlık açısından kadınlar için göğüs orantısı çok önemlidir. Bu oran her kadının vücut tipine göre farklılık göstermekle beraber kişi için olması gerekenden daha büyük göğüsler kadının sırt ağrıları, cilt reaksiyonları gibi sorunlar yaşamasına neden olabilmektedir.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Gelişen tıp teknolojisiyle ameliyat izlerinde de küçülme yaşanmaktadır. Meme küçültme operasyonlarında kesik izi kalmaktadır. Ancak günümüzde uygulanan modern teknik sayesinde bu iz tüm göğüsü kaplamaz sadece kesiğin açıldığı yerde dik bir iz kalır.

Bu iz operasyonun ilk birkaç ayında kırmızı ve belirgin olsa da zamanla iz belli belirsiz bir duruma gelir. Kalacak izin ciddiyeti cerrahi teknik planlaması açısından büyük önem taşımaktadır.

Göğüs Büyütme Fiyatları Ne Kadar?

Göğüs büyütme fiyatları işlemi yapacak doktordan doktora, klinikten kliniğe ve hastanın durumuna göre farklılık gösterir. Bu nedenle bizzat fiyat almak önemlidir.

Meme Dikleştirme Sonrası Bebeklere Süt Verilebilir Mi?

Meme dikleştirme operasyonları sık sık yapılan ve gerekli tedbirlerin alındığı işlemlerdir. Bu ameliyatlarda süt bezlerine zarar gelmemesine özen gösterilir. Bu nedenle % 80-85 oranında bebeklerin emzirilmesinde sakınca bulunmamaktadır.

Göğüs küçültme ameliyatı fiyatları ne kadar?

Göğüs küçültme ameliyatlarında kullanılacak tekniklerin farklılığı ve kliniğin fiyatlandırma politikası önemli olduğundan kişisel görüşmelerin yapılması gerekmektedir.

Meme Büyütme İçin En Uygun Yaş Nedir?

Ergenlik döneminden çıkmış bedeni gelişimini tamamlamış ve değişimini durdurmuş olan herkese bu işlem rahatlıkla yapılabilmektedir.

Meme Küçültmede Riskler Var mıdır?

Her cerrahi müdahalede olduğu gibi bu operasyonun da çeşitli riskleri bulunmaktadır. Kanama, geç iyileşme, enfeksiyon, asimetri gibi riskler bunlardan bazılarıdır.

 İdeal Göğüs Ölçüsü Nedir?

Göğüs ölçülerinin ideal olması kişinin boyuna kilosuna ve diğer değişkene bağlı olarak değişmektedir. Her kadın için aynı ideal ölçü söz konusu değildir.

Ameliyatsız Göğüs Dikleştirme Doğru Mu?

Göğüs dikleştirmede kullanılan bazı dolgular ameliyatsız tedavi olarak değerlendirilebilir ancak bunlar efektif değildir. En etkili yöntem cerrahi müdahaledir.

Ameliyatsız Meme Dikleştirme Var Mı?

Göğüs kası egzersizleri göğüs toparlayıcı olarak az da olsa işe yarayabilir.

Meme Sarkması Nasıl Oluşur?

Göğüslerdeki sarkma, memeyi göğse bağlayan bağlardaki gerginliğin azalmasıyla oluşur. Yaşlanmaya bağlı olarak da süt bezi dokusundaki bozulmalar sarkmalara neden olur.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL