Meme Dikleştirme Nedir?

Bir cerrahi müdahale olarak karşımıza çıkan meme estetiği, mastopeksi olarak da isimlendirilmektedir. Meme dikleştirme; göğüs bölgesinin yeninden şekillendirilerek daha dik görünmesini sağlayan bir cerrahi operasyondur.

Meme Dikleştirme Çeşitleri

Son zamanların favori estetik alanları arasında yer alan göğüs dikleştirme operasyonları farklı şekillerde yapılabilmektedir. Memenin asimetrisini dikleştirme operasyonlarında implantlar kullanılabildiği gibi 3D tasarımlarına dayanan yöntemler kullanılarak da vücudunuzla tam uyumlu göğüs dikleştirme operasyonunu yaptırmanız mümkün oluyor.

Kadınlarda Meme Dikleştirme

Emzirmeden ya da yaşlanmadan kaynaklı olarak kadınlarda sarkık meme şikayetlerinin bulunduğu biliniyor. Bundan dolayı son zamanlarda kadınları bu şikayetlerden kurtulmak amacıyla meme dikleştirme operasyonlarına ilgi gösterdikleri de biliniyor.

Meme Dikleştirme Seans Sayısı

Göğüs yapısının durumuna göre farklı teknik ve yöntemler uygulanabildiği gibi farklı seans sayıları da geçerli olmaktadır. Genel olarak meme dikleştirme ameliyatı operasyonları 2 seans halinde yapılıyor olsa da son zamanlarda bu ameliyatın kombine bir şekilde yapılarak; 1 seansta tamamlandığını söylemek mümkün oluyor.

Meme Dikleştirme Öncesi Hazırlık

Elbette ki büyük göğüs sahibi olmak pek çok kadının özgüvenini yerine getirmektedir. Bu durum göğüs dikleştirme operasyonlarına olan ilgiyi de arttırmaktadır. Şayet meme dikleştirme operasyonu olacaksanız ve sigara kullanıyorsanız; operasyon öncesinde sigaradan uzak durmalısınız. Ayrıca asprin ya da doğum kontrol hapı da kullanılıyorsanız bu ilaçları da kesmelisiniz.

Meme Dikleştirme Sonrası Uyarılar

Bu operasyon sonrasında kesinlikle son derece özenli davranmak gerekli olmaktadır. Memede ağrı vs oluşursa derhal doktorunuza başvurmalısınız. Ortalama 3 ya da 4 günde bir operasyonu yapan hekime görünmeniz gerekebilir. Ayrıca bir ilaç kullanmanıza ise gerek yoktur. Şayet herhangi bir açılma vs oluşursa; böyle durumlarda hekiminiz ilaç tavsiye edebilir. Operasyon sonrasında ağır yük kaldırmamanız gerekmektedir.

Sık Sorulan Sorular

  1. Göğüs estetiği fiyatları ne kadardır?

Elbette ki göğüs estetiğinin büyüklüğü fiyatlarını da doğrudan etkileyecektir. Günümüz itibariyle göğüs estetiği fiyatı söz konusu olduğunda karşımıza farklı seçeneklerin çıktığı bilinmektedir. Ancak göğüs estetiği yaptırırken tek kriterin fiyat olması; son derece hatalı bir yaklaşım olarak karşımıza çıkmaktadır.

  1. Meme sarkması sorunu ameliyatsız çözülebilir mi?

Şayet memelerde bir sarkma oluşmuşsa; ameliyat haricinde farklı yöntemle düzeltilmesi mümkün değildir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL