Meme Dikleştirme Ameliyatı Hangi Durumlarda Gerekiyor?

Meme Dikleştirme ameliyatı olarak bilinen meme estetiği, kadınların sarkan göğüslerinin toparlanması amacıyla yapılır. Zaman içerisinde hamilelik, kilo alıp verme ve emzirme gibi durumlar sebebiyle,  formunu kaybeden göğüsler, sarkık bir hal alır. Yaşın ilerlemesi ile birlikte, memeyi göğüs kanalına bağlayan doku uzar. Bunun sonucunda içi boşalan ve yıpranan göğüsler, deformasyon uğrar.

Ameliyat Sonrası Vücutta İz Kalır mı?

Bu bölgede oluşan deformasyonun çözümü için yapılabilecek tek şey, meme dikleştirme ameliyatıdır. Daha estetik bir görünüm için yapılan ameliyatlar sonucunda, güzel geri dönüşler oluşur. Kadınların estetik bir kaygı sonucunda yaptırdıkları ameliyatlarda, bölgede küçük bir iz kalması son derece doğaldır. İzin büyüklüğü, ameliyatta atılan kesilere göre değişkenlik gösterir.

Operasyon Sonrasında Yapılacaklar

Hastaya genel anestezi verilerek, 2 veya 2.5 saatte biten ameliyat sonrasında bir gece hastanede kalınır. Ameliyatta takılan direnler, sonrasında oluşacak akıntıları önlemekte yardımcı olur. Operasyon bittikten sonra, buz kompres uygulamak ağrıyı azaltır. Ameliyattan sonra, özel hazırlanan sporcu sütyeni ile göğüslerin desteklenmesi gerekir. Yapılan işlem, sadece sarkık göğüs dokusu ve bunun yanı sıra kas dokusunun alınmasını hedefler.

Ameliyat Emzirmeye Etki Eder mi?

Ameliyatı düşünenlerin aklındaki ilk soru, yapılacak operasyonun süt kanallarına vereceği zarardır. Uzmanlar operasyondan sonra, emzirme sorunu yaşanmayacağını belirtiyorlar. Ameliyatta, eriyen metal ipler kullanıldığı için dikişlerin alınması gibi bir gereklilik yoktur. Operasyondan bir ay sonra, ipler kendiliğinden kaybolur. Göğsün, estetik olarak göze hoş görünmesi 2-2.5 ay kadar sürebilir.

Operasyondan Sonra Yeniden Sarkma Olur mu?

Ameliyatı olan kadınların, tekrar sarkma yaşaması, olası durumlara göre değişir. Hızla alınan kilolar ve yeni bir hamilelik, tekrar sarkma oluşturan faktörlerdir. Bu sebeple ameliyata karar verirken, ideal göğüs ölçülerini muhafaza etmek adına bu hususlara dikkat edilmelidir. Bu ameliyatlar, memelerde oluşan çatlakların giderilmesinde yararlı olmamaktadır.

Ameliyatta Oluşabilecek Olası Komplikasyonlar

Meme dikleştirme ameliyatı sırasında, dokunun içerisinde kan birikmesi ve kanama meydana gelebilir. Özellikle şeker hastalarında, yaranın iyileşme süreci uzayabilir. Çok sigara ve alkol alışkanlığı olan kişilerde, vücutta belirgin yara izi kalma gibi riskler de oluşabilir. Çok sarkık olan göğüslere sahip hastalarda, meme başının korunduğu yöntem uygulanmalıdır. Bu ameliyatlarda, meme başının kaybedilmesi riski vardır. Bu risk grubunda olan hastalara, meme başının yama tekniği kullanılarak uygulanması işlemi yapılır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL