Meme Büyütme Operasyonu

Göğüs büyütme ameliyatının pek çok artısı bulunmaktadır. Bu işlemin karşımıza çıkan en büyük artısı ise çok kısa süren bir operasyonla memelerin orijinal halinden daha iyi bir görünüme kavuşmasıdır. Yapılan operasyon yalnıza bir saat kadar sürmektedir. Kadınların hayalindeki görünüme kavuşmaları için etkili ve güvenli bir yoldur. Meme büyütme operasyonu bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilmektedir.

Silikon protezlerle yapılan bu işlemler en iyi neticeyi vermesinin yanı sıra son derece de güvenilirdir. Bu silikonların kullanımıyla memeler başarılı bir şekilde büyütülür. Bu ameliyat sonucunda göğüsler kalıcı olarak büyütülmüş olur. Özellikle teknolojinin de gelişmesine paralel olarak son dönemlerde üretilen silikonların tamamı kalitelidir.

Meme Büyütme İşlemi Hangi Durumlarda Yapılmaktadır

Genelde kadınlar memelerinin küçük olduğunu düşünerek bu operasyona başvurmaktadırlar. Özellikle de göğüs kalça orantısızlığından şikâyetçi olan kadınlar, bu durumu gidermek için meme büyütme ameliyatı olmaktadır. Hamilelikten sonra memedeki hacim kaybını düzeltmek için de bu operasyon tercih edilmektedir. Yine gebelik sonrası memelerde sarka meydana gelebilir. Bu durumda ise meme kaldırma işlemi uygulanmaktadır.

Pek çok kadının memeleri simetrik değildir. Biri diğerinden büyük ya da küçük olabilmektedir. Yine bu durumda göğüs büyütme işleminden yararlanılır. Küçük meme büyütülerek büyük memeyle aynı duruma getirilir. Meme kanseri operasyonu geçiren kadınların memelerini yeniden oluşturmak için uygulanan yöntem de yine meme büyütme işlemidir.

Meme Büyütme İşleminden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli

Bu operasyonu geçiren kadınlar ilk 3 hafta kollarını ve göğüs kaslarını zorlayacak hareketlerden mutlaka uzak durmalıdırlar. İlk 3 haftadan sonra ağır ağır kollarını ve göğüs kaslarını çalıştırmaya başlamalıdır. Yine ilk 6-8 hafta arası buhar banyosu, solaryum, havuz ve saunadan kaçınmalıdır. İlk 1 ay ise spora ara vermelidir.

Kadınların en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi de meme büyütme operasyonun ardından protez silikonun ömrünün ne kadar olduğudur. Bu silikonlar ömürlüktür diyebiliriz. Ancak bazı durumlarda 15-20 sene sonra değiştirilmelerine gerek duyulabilir. Senede bir kere göğüs muayenesi olması kadınlara tavsiye edilir. Böylelikle de silikonlarda herhangi bir sorun var mı yok mu anlaşılmış olur.

Soru sor

Name
E-mail
Comment

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL