Liposuction Nedir?

Vücutta ilerleyen zamanlar ya da yanlış beslenme gibi nedenlerden dolayı yağlar birikmeye başlamaktadır. Bir süre sonra aşırı bir şekilde yağ birikimi olur. Zayıflama ile bu yağların verilememesi halinde belli bölgelerden liposuction yöntemi ile alınarak istenilen görünüme kavuşulmaktadır. Liposuction nedir sorusuna yanıt verelim.

Bölgesel olarak yapılan yağ aldırma işlemine liposuction denmektedir. Bir cerrahi işlemdir. Bu yöntem ile bölgesel incelme ve vücut hatlarının belirginleşmesi için kullanılmaktadır. Liposuction yıllardır uygulanan bir tedavidir. Günümüzde büyük bir gelişme yaşanarak ultrasonik ses dalgası ile yapılan vaser liposuction yöntemi uygulanmaktadır.

Liposuction fiyatları uygulanan klinik, yöntem, doktor seçimi ve işlemin büyüklüğüne göre değişmektedir.

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Bu yöntem kalça, basen, karın, bel gibi aşırı yağlanmaların olduğu yerlere yapılmaktadır. Bunun dışında vücudunuzda fazla yağlanmaların olduğu bölgelere de yapılmaktadır.

Liposuction Kimlere Uygulanabilir?

Yağ aldırma işlemi diyet ya da zayıflama yöntemleri ile vücudunda bulunan fazla yağlardan kurtulamayan kişilere uygulanmaktadır. Düzenli spor ile aşırı kilolarından kurtulamayan kişilere uygulanarak istedikleri görünüme kadar sahip olabilmektedir.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Bu işlem için önce yağ dokularının alınacağı bölgeler belirlenerek çeşitli yöntemler ile akışkan hale gelmesi sağlanmıştır. Ardından 1-2 mm’lik kesikler oluşturularak kanüller yardımı vakumlanarak vücuttan yağlar uzaklaştırılmaktadır.

Liposuction Temel Avantajları Nelerdir?

Bu işlem ile yağ dokularının alınması daha düzenli olduğu için doğal bir görünüme sahip olunabilmesini sağlamaktadır.  Düzenli spor yapılması ile istenilen fit görünüme sahip olunmaktadır.

Liposuction Yağ Alma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Liposakşın ameliyatı alınacak yağ dokusu miktarına göre değişmektedir. Bu ameliyat 1-3 saat arasında değişmektedir.

Liposuction Nasıl Hazırlanılır?

Vücudunuzda bulunan aşırı yağlardan bu yöntem ile aldıracak kişiler işlem öncesi çok iyi bir şekilde bilgi sahibi olunmalıdır. Ameliyat öncesi bir diyete başlamalı ve düzenli olarak egzersiz yapmaya başlanabilir.

 Liposuction Anestezi Kullanımı Nasıldır?

Yağ dokusunun alınacağı yere göre uygulanan anestezi değişiklik göstermektedir. Birkaç bölgeden yağ alınacak ise lokal anestezi, daha çok bölgeden alınacak ise genel anestezi altında operasyon gerçekleşmektedir.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Bu yöntemde anestezinin lokal ya da genel olmasına karar verilmektedir. Yağ dokularının alınacağı bölgelerin belirlenmesinden sonra enjektör ya da özel kanüller ile alınmaktadır.

Liposuction İyileşme Süreci Nasıldır?

Liposuction işleminden sonra korse giyilmesi gerekmektedir. Kullanma süresi kişiden kişiye göre değişmektedir. 4 ile 8 hafta içinde iyileşme süreci değişmektedir. İşlem yapılan kişi 3-4 hafta içinde normal hayata dönebilmektedir. Morluk ve ödem oluşması beklenilen durumlardır.

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanır?

Vücudunuzda fazla yağın biriktiği bölgelere uygulanmaktadır. Karın, basen başta olmak üzere pek çok bölgeden yağ alınabilmektedir. Uygulanan bölgeye göre liposuction ücretleri değişim göstermektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL