Liposuction mu Karın Germe mi?

Güzellik ve estetik kadınların vazgeçemediği iki önemli unsurdur. Ancak yanlış beslenme ve hareketsiz bir yaşam ister istemez vücutta deformelere, sarkma ve yağ toplanmasına neden olabilmektedir. Kadınlarda özellikle karın bölgesinde oluşan yağlar için liposuction yöntemi bir alternatif olabilmektedir.

Ancak liposuction’un yetmediği durumlarda, yani karın bölgesindeki yüksek miktardaki yağın alınması ve sonucunda oluşan büyük orandaki sarkık cildin kesilip alınması için karın germe ameliyatı gerekebilir. Tamamen hekim muayenesinden sonra liposuction ya da karın germe ameliyatına karar verilebilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatı, alt karın bölgesindeki fazla yağ dokusu ile yağların alınması ve bu esnada ciltte olan sarkmaların ve gevşemelerin giderilmesi için fazla cilt dokusunun kesilip alınması işlemidir.

Böylece karın bölgesi daha sıkı ve elastik bir görünüm kazanabilmektedir. Karın germe ameliyatı aşırı kilolu kişiler için uygun değildir. Ancak, kilo alıp ermekten karın bölgesi deforme olanlar, diyet ya da sporla karın bölgesini eritemeyenler, doğum sonrası karın bölgesinden sıkıntısı olanlar ve kalıcı zayıflık isteyenler için uygundur.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Karın germe ameliyatı sonrası 1 gece hastanede kalınması gerekebilir. Hastane sonrası özel bir korse giyilmesi önerilir. Yaklaşık bir hafta sonra sosyal hayata geri dönülebilir. Hafif egzersizlere ikinci haftada başlanabilmektedir. Ancak, ağır spor ve egzersizler için en az 6 hafta geçmesi gerekebilir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2018

Karın germe ameliyatı fiyatları 2018 yılı için farklı seçeneklerde sunulmuştur. Estetik cerrahilerin hemen hemen hepsinde olduğu gibi bu tarz ameliyatlarda da fiyat kavramından önce, ameliyat olunacak klinik, uzman doktor ve yeni teknolojiye uygun donanım olmasına dikkat edilmelidir. Bu tarz ameliyatların ücretleri tıpkı Liposuction fiyatları gibi, kliniğin bulunduğu bölgeye göre de farklılıklar gösterebilmektedir. Yapılacak en doğru şey, yerinde gidip, görerek fiyat bilgisi almaktır.

Ameliyatsız Karın Germe

Vaser Liposuction ile kol ve uyluk bölgelerinde ameliyatsız yağ alma olayı gerçekleşirken karın bölgesinde ise, slim lipo uygulanmaktadır. Bu yöntemle yağ dışındaki diğer dokulara zarar verilmemektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL