Liposuction (Liposakşın) Nedir?

Liposuction (Liposakşın) Hakkında Sık Sorulan Sorular

Liposakşın her türlü zayıflama yöntemi denendikten sonra vücudun bazı bölgelerinde kalan ısrarcı yağların alınarak, vücut hatlarının çok daha iyi bir hale getirilmesi için uygulanan ve oldukça fazla ilgi gören cerrahi bir uygulamadır. Genellikle karın, yüz, bel, kalça bölgeleri için bölgesel incelmelerde tercih edilmektedir.

Liposuction Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Liposuction ile yağ dokusundan kurtulmak isteyen pek çok kişi için ameliyatın ne kadar sürdüğü önemsenmektedir. Uzaman ellerde ve güvenilir cerrahlarca yapılan bir operasyon ortalama olarak yağ alınacak bölgeye ve alınacak yağ miktarına göre 1 ila 3 saat kadar sürebilmektedir. Ayrıca eğer fazla yağ alımı yapılmış ise hastalar 1 veya 2 gün hastanede misafir edilebilmektedir.

Vaser Liposuction Ne Demek?

Vaser Liposuction son dönemlerde oldukça fazla ilgi görmeye başlayan ve sadece yağ dokularını hedef alarak asla diğer dokulara zarar vermeyen bir yöntemdir. Bu yöntemde boyun, kol gibi çok hassas olan noktalarda kolaylıkla uygulama yapılmaktadır. Bu uygulamalar sonucunda çok daha güzel ve pürüzsüz bir görünüm elde etmeniz çok daha kolay olmaktadır.

Lazer Liposuction Nedir?

Lazer Liposuction işleminin diğer işlemlerden farkı normal yağ alımlarından çok daha fazla yağı alabilmesi ve çok daha fazla sıkılaşma yaşanması ve en önemlisi ise diğer yöntemlere göre çok daha kısa sürede iyileşme sağlamasıdır. Yağlar lazer ışını ile parçalanarak hiç bir kanama morluk vs yaşanmadan yağlardan kurtulmanın konforudur.

Liposuction Fiyatları Ne Kadar?

Liposuction yaptırmak istediğiniz zaman bulunduğunuz şehir, tercih edeceğiniz doktor, uygulama yapılacak alanlar, tercih edilecek uygulama yöntemi gibi pek çok etmen fiyat aralığını belirlemektedir. En doğru fiyatlandırmayı ilk klinik muayeneniz ardından doktorunuz yapacaktır. Bu nedenle fiyat aralığı için tercihleriniz ile belirlemeleri bir bakıma kendiniz yapmış oluyorsunuz.

Liposuction İle Ne Kadar Yağ Aldırabilirim?

Liposuction uygulaması için alınacak yağ miktarını kişilerin doktorlarına başvurduğu zaman ilk muayene ile yaşadığı sorunun büyüklüğü belirlemektedir. Bazı durumlarda hastalardan 300 ila 500 gram kadar yağ almak sorunu hemen çözüme ulaştırırken bazı hastalarda ise 12 ila 13 litre kadar yağ alımı yapılması gerekebilmektedir. Ama genel olarak bir operasyonda ortalama olarak 5 ila 10 litre kadar yağ alımı kolaylıkla yapılmaktadır.

Liposuction Sonrası Masaj Nasıl Yapılmaktadır?

Yapılan operasyondan 3 gün sonra masaj uygulamasına başlanabilinir. Bu masaj vücudunuzun şekillenmesi için gereklidir. Doktorunuzun önerdiği bir krem yada jel kullanarak bir uygulama yapmalısınız bu daha kolay hareket imkanı sağlamaktadır. Yer çekiminin aksi yönünde ve hafif bası uygulayarak dairesel hareketler ile özellikle duş sonrasında yapılmalıdır.

Liposuction Operasyonu Süresi Ne Kadardır

Liposuction operasyonunun süresini yağ alımı yapılacak bölge, alınacak yağ miktarı ve uygulanacak yöntem belirlemektedir. Ancak genel olarak bu operasyonlar 1 ila 3 saat kadar sürebilmektedir. Genellikle bir sıkıntı yaşanmazsa hastalar 6 saat hastanede dinlendikten sonra taburcu edilirler. Bir kanama, morluk vs gelişir ise bir ila iki gün hastanede kalınmaktadır.

Liposuction İle Kilo Verilir mi?

Liposuction son zamanlarda özellikle yaz aylarında kadın erkek bölgesel yağlarından şikayet edenlerin sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir. Liposuction uygulaması sonrasında hastalarda 1 ila 5 beden kadar bir incelme söz konusudur. Alınan yağlardan dolayı belirli miktarlarda kilo kaybı yaşanmaktadır. Ancak liposuction asla bir zayıflama yöntemi olarak değerlendirilmemektedir.

Liposuction Sonrası Şişlik Ne Zaman İner?

Liposuction uygulamasının ardından morluk ve şişliklerin oluşması oldukça doğaldır. Bu sürecin çok daha hızlı sonuçlanması için çok iyi beslenmeli, masajlarınızı yapmalı ve korsenizi düzenli olarak kullanmalısınız. Şişlikleriniz 15 ila 20 gün içerisinde azalmaya başlar ve uygulama yapılan böle hızla şekillenir. Ancak tam iyileşme süreci 3 ayı bulabilmektedir.

Liposuction Sonrası Korse Ne Kadar Süre Kullanılmalıdır?

Liposuction uygulaması vücudun çok daha güzel şekillenmesi için korse mutlaka kullanılmalıdır. Şişlikleriniz içinde korse oldukça önemlidir. korsenizi 3 ila 4 hafta kadar sürekli giymeniz gerekmektedir. sonrasında ise belirli aralıklar ile kullanmaya devam etmeniz gerekmektedir. Doktorunuz muayene ve kontrolleriniz sırasında en net süreyi belirlemektedir.

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanır?

Liposuction genel olarak hastaların problemli olan bölgelerine göre uygulanmaktadır. Büyük göğüsler, basenler, karın, kol altları, boyun, çene altı, bacaklar gibi pek çok bölgeye bu uygulamalar yapılmaktadır. Doktor muayenenizin ardından belirlenecek sorunlu bölgeye yapılacak küçük bir dokunuş ile artık görüntünüz sizi rahatsız etmeyecektir ve sıkı ve çok daha güzel bir görünüme kavuşacaksınız.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL