Liposuction (Liposakşın) Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Diyet ve spor yapılmasına rağmen gitmeyen bölgesel yağlanmalar için liposuction yöntemi önerilmektedir. Güvenli bir yöntem olan liposuction, zayıflamaktan ziyade vücutta orantısızlık yaratan bölgelerin şekillendirilmesinde önemli rol oynamaktadır. Bu bölgelerdeki yağların erimesiyle kişi daha fit bir görünüme sahip olmaktadır. Operasyon genel anestezi altında yapıldığından hasta acı ya da ağrı da hissetmeyecektir.

İşlem 16 yaş üstü herkese uygulanabilir olup en iyi sonuç, birden fazla doğum yapan kadınlarda, orta yaşlı kişilerde ve aşırı kilosu olmayan bireylerde görülmektedir. Liposuction her bölgede uygulanabilse de ameliyat için en uygun ve en uygunsuz yerler bulunmaktadır. Uygulanması mümkünse de uygunsuz bölgelerden yağ alınmaması önerilir. Zira bu bölgelerden fazla yağ alınması durumunda çökmeler yaşanabilir. Uygunsuz bölgeler şunlardır:

  • Kalçaların alt kısımları
  • Bacakların ön yüzü

Erkekler için en uygun bölgeler: Karın, bel çevresi ve gıdı iken, kadınlar için en uygun bölgeler: Kalçalar, basen, bacakların iç ve üst kısımları, gıdı, karın, sırt, kol atları, bel, ayak bilekleri ve dizin iç kısımlarıdır. Bu bölgeler için yapılan işlemlerin başarı oranı daha yüksektir.

Liposakşın Fiyatları

Liposuction için en uygun zaman, diyet yaparak kilo verme aşamasında olanlar için bu sürecin tamamlanmasıdır. Diyet yaparken kilo kaybı yaşanmadığı düşünülüyorsa bu işleme başlanabilir. Diyet yaparken en büyük sorun motivasyon kayıpları olup bunun için operasyon tarihi biraz öne alınabilir. Alınan yağlarla daha düzgün ve şekilli bir vücuda sahip olunduğunun fark edilmesi diyet için gereken motivasyonu sağlayabilmektedir.

Doğum sonrası kilolardan kurtulmak için yapılacak yağ aldırma için ise en doğru zaman ilk yılın sonlarıdır. Bu süre içinde kişi hamilelik ve doğumda almış olduğu kiloları verebilecek bir duruma gelir ve doğumun yarattığı sarkma ve çatlakların hangi derecede olduğu bu sürecin sonunda daha iyi analiz edilebilir. Ayrıca bu işlem, gerekli süre tanındığı takdirde ilerideki hamilelikler için de bir sorun oluşturmamaktadır.

Liposuction fiyatları üzerindeki dalgalanmalar hastanın durumuyla paralellik göstermektedir. Vücudun hangi bölgesinden ve ne kadar yağ alınacağı fiyat belirlemede önemli bir unsurdur. Bu nedenle kliniğe gidip gerekli muayeneler yapıldıktan sonra bir fiyat alınması daha doğru bir davranış olmaktadır. Ancak diğer estetik uygulamalarına bakarak bu operasyonun fiyatlarının daha uygun düzeyde olduğunu söylemek mümkündür.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL