Liposuction İşlemi Nedir Kimlere Yapılır?

Halk arasında daha çok yağ aldırma olarak bilinen liposuction vücudu şekillendiren bir operasyondur. Hareketsiz ve spordan uzak bir yaşam tarzına sahip olanlar ve sağlıksız beslenen kişilerde bölgesel olarak yağlanma sorunu ortaya çıkar. Liposuction işleminde bu yağlar vücuttan alınır. Kesin ve kalıcı bir çözüm değildir. Ancak vücudun güzel görünmesini sağlar.

Yağ aldırma işlemini bir zayıflama ya da diyet reçetesi olarak görmemek gerekir. Bununla beraber, vücutta oluşan inatçı yağlanmaların etkisini kırar. Karın, gıdı, diz, bacak, ense, kalça ve basenlerin şekillenmesi noktasında cerrahi bir operasyondur. Yapılan operasyonun ardından hastalar çok kısa bir zaman dilimi içerisinde normal yaşantılarına dönebilirler. Liposuction işleminin en büyük avantajlarından bir tanesi budur.

Liposuction Hangi Durumlarda Yapılmaktadır

Vücutta birikmekte olan lokal yağların cerrahi bir müdahaleyle dışarı alınması uygulamasıdır. Devamlı olarak kilo alıp verme, gebelik gibi standartların haricinde yapılan işlemden kalıcılık beklenmez. Keza, gebelikte ve doğum sonrasında ortaya çıkan selüloit ve deri sarkması gibi durumlar yağ aldırma metodu ile giderilebilecek bozukluklardan değildir.

Sürekli olarak kilo alıp veren kişilerin vücutlarında meydana gelen bozukluklar yalnızca liposuction işlemi ile önlenemez. Sarkık derileri giderme, karın germe gibi işlemlerde yapılmalıdır. Eğer kişi uzun süreli bir estetik görünüm istiyor ise mutlaka sağlıklı beslenmeli ve spor yapmalıdır. Spor yapamayan ya da vakit ayıramayan kişiler ise hareketsiz kalmamalı, kesinlikle hareket etmelilerdir.

Liposuction İşlemi Hangi Bölgeler İçin Uygundur

Kadın ve erkeğin beden yapıları birbirlerinden farklılık gösterdiği için yağlanan bölgeler farklılıklar göstermektedir. Kadınlarda daha çok kalça, göbek ve basenlerde yağlanma görülürken erkeklerde ise belin yanları, meme, karın ve sırt bölgelerinde yağlanma olur. Öte yandan liposuction işlemi kadınlar için özellikle çene bölgelerinden gitmeyen inatçı yağlar için son derece uygundur.

Zira çene bölgesi yağları ve gıdı kısımlarındaki yağlar sporla yakılamayan inatçı yağlardır. Bu sebeple liposuction uygulaması idealdir. Ayrıca yağ aldırma işleminden sonra vücutta herhangi bir iz kalmamaktadır. Bu nedenle de kişiler gönül rahatlığı içerisinde bu operasyonu yaptırmaktadır. Uygulamanın bir diğer avantajı ise aşırı terlemelerin önüne geçmesidir.

Soru sor

Name
E-mail
Comment

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL